ГОМОФОБІЯ І ТРАНСФОБІЯ – ЦЕ РОСІЯ. Час відмовитися від них! Маніфест КиївПрайду до дня боротьби з гомофобією, біфобією та трансфобією

Україна – держава вільного демократичного суспільства. Нашому соціуму притаманні такі поняття, як свобода самовираження, воля, права людини. Волевиявлення ЛГБТ+ спільноти бути собою більшість українського суспільства сприймає здебільшого нейтрально. Поодинокі випадки гомофобії та трансфобії справді трапляються в нашій країні, як і в усіх, навіть великих демократіях. Різниця в тому, як на це реагує українське суспільство: воно переважно засуджує їх.

Держава-агресор, росія – наш ворог на всіх фронтах. У тому числі у питаннях прав людини. Це держава-терорист, яка знищує усе, що пов’язано з будь-яким волевиявленням, вираженням власного «Я», придушує усі свободи. Знищення прав людини, у тому числі пригнічення ЛГБТ+ спільноти – це державна політика росії. На державних пропагандистських каналах транслюється ненависть до квір-людей, існує закон про заборону так званої «гей-пропаганди», переслідують та вбивають ЛГБТ+ активіст_ок. Чи хоче українське суспільство йти шляхом російської федерації? Відповідь: однозначно ні.

Україна обрала шлях інтеграції з гуманним та вільним демократичним світом. Саме з цими цінностями корелюється вибір українського суспільства. Ми частина цивілізованого світу. ЛГБТ+ спільнота вільно проводить прайд-марші, видима у медіа, бере активну участь у суспільно-політичних процесах. Простір держави-агресора, тобто тотального знищення прав людини – це не український простір. Обирати пригнічення прав і свобод ЛГБТ+ означає обирати політику росії, путіна та всього зазомбованого, жорстокого, ксенофобного російського народу.

Підтримувати євроінтеграцію України – це поважати та поділяти вибір кожного: вибір особистого життя, вибір гендерної експресії, вибір бути собою. Бути відкритим геєм, лесбійкою, бісексуальною, трансгендерною чи інтерсекс людиною в Україні означає обирати свободу. ПІДТРИМУВАТИ ЛГБТ+ В УКРАЇНІ ОЗНАЧАЄ ПІДТРИМУВАТИ ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ. Обирайте: ви з Україною і свободою, чи з росією і гомофобією.

У часи повномасштабного вторгнення, коли ЛГБТ+ люди воюють на фронті, в ТерОбороні, волонтерять, працюють на інформаційному фронті, донатять, виходять на акції, захищають державу, спільнота потребує прав та захисту ВІД держави. Для розбудови вільного українського суспільства, український прайд-рух закликає уряд вирішити нагальні питання ЛГБТ+ спільноти України:

1. Прийняти антидискримінаційне законодавство, що вносить кримінальну відповідальність за злочини на ґрунті гомофобії, біфобії та трансфобії. Для цього існує законопроєкт 5488. Залишається лише за нього проголосувати у Верховній Раді. Запит суспільства та європейських партнерів є. Останнє слово за народними обранцями.

Чому це на часі?

Війна загострила усі болючі проблеми українського законодавства. Почастішали випадки гомофобії та трансфобії. Опитувальник щодо вступу України в ЄС містить вимоги щодо антидискримінаційного законодавства. Прийняттям 5488 український уряд вирішить відразу декілька проблем.

2. Розглянути питання одностатевих партнерств в Україні. Десятки і сотні ЛГБТ+ пар в Україні не мають жодних прав. Партнер_ки не можуть потрапити до своїх партне_рок в реанімації, не можуть поховати загиблих з усіма почестями, адже за законом ЛГБТ+ пари одне одному ніхто. Десятки ЛГБТ+ військових хочуть зараз укласти шлюб, адже знають, що в будь-який момент їхнє життя може обірватися, і вони прагнуть офіційно підтвердити свої стосунки з коханими людьми.

3. Спростити питання юридичного визнання трансгендерного переходу в Україні. Трансгендерні люди стикаються із дискримінацією і неприйняттям на кордоні, під час перевірки документів теробороною, поліцією та іншими службами. Цього можна уникнути, якби Україна перейшла на сучасний медичний протокол транспереходу за МКХ-11.

У часи, коли ми відмовляємося від всього російського: культури, інфопростору, музики, ми маємо відмовитися і від гомофобії та трансфобії. Привернемо увагу до проблем ЛГБТ+ суспільства та разом їх подолаємо, адже Україна – це Європа.

Для підтримки цього маніфесту – зробіть пост чи сторіз із слоганом ГОМОФОБІЯ І ТРАНСФОБІЯ – ЦЕ РОСІЯ та позначте КиївПрайд. Закликаємо інші правозахисні організації приєднатися і поширити Маніфест. Давайте знищимо ці явища в українському суспільстві.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією