Гендер Зед рекомендує: 4 статті про ЛГБТ+

Зовсім нещодавно завершилась стипендіальна онлайн-програма, в рамках якої журналістки з України та Молдови досліджували як війна впливає на маргіналізовані групи.

Безумовно, війна більшим чином впливає на найуразливіші групи суспільства, включаючи жінок та представників та представниць ЛГБТК-спільноти. Хтось з них захищає країну на фронті, хтось в теробороні чи в чисельних волонтерських формуваннях, на інформаційному фронті, хтось мусив покинути рідні міста, виїхавши західніше в Україні чи за її кордон, а хтось пережив окупацію, а хтось ще залишається на окупованих територіях.

Метою програми було зробити більш видимим у медіа нинішнє становище квір-людей та інших дискримінованих груп, а також їхній внесок у майбутню перемогу.

Матеріал «Протистояти пропаганді ненависті: як в Україні боряться з російськими гомофобними фейками».

Авторка статті Ірина Требунських розмірковує, як російська гомофобна пропаганда намагається дискредитувати людей з числа ЛГБТ, виставляючи їх злочинцями, збоченцями, так званими «руйнівниками традиційних цінностей». Журналістка аналізує, чому європейські країни росіяни часто називають «Гейропою», а США «загниваючим Заходом», створюючи міф, начебто сексуальну орієнтацію можна якось змінити чи пропагувати, і начебто саме росія є «останнім оплотом традиційних цінностей».

Повний матеріал читай тут

Матеріал: «Стріляти з міномета вчились одразу по ворогу»: розмова з ЛГБТ+ військовою»

Журналістка Тамара Зінченко поспілкувалася з Антоніною Романовою, яка є ЛГБТ+ військовою. Вона – щира, відкрита особистість, яка є небінарною людиною, її займенники «вона/її». Авторка поговорила з героїнею, як вона усвідомила свою ідентичність, як опинилася в армії і як її сприймають побратими та посестри.

Повний матеріал читай тут

Матеріал: «Підтримка та солідарність: як ЛГБТК-спільнота в Кривому Розі долає виклики війни»

Авторка матеріалу Олегна Смоліна та редакторка Софія Скиба розповідають, як представники спільноти ЛГБТК+ у Кривому Розі з початком повномасштабного вторгнення РФ постали перед труднощами. Активіст Борис Золотченко взяв на себе важливе завдання підтримки та захисту членів спільноти. Ми поспілкувались із Борисом про те, як на криворізьку ЛГБТК+ спільноту вплинуло повномасштабне вторгнення РФ.

Повний матеріал читай тут

Матеріал: «Чи є місце гендеру у відбудові України»

Надія Вірна розмірковує, що коли почалось повномасштабне вторгнення, багато питань відійшли на другий план. Треба було втриматися, відбитися, вижити. Про гендер говорили хіба в контексті насильства, біженства, війська. Затяжність війни і необхідність відбудови повертає увагу громадськості до питань, прав і свобод, які вкрай необхідні для життя та відновлення, для демократичної України. І гендерна рівність — одне з таких питань. Та чи є місце для гендеру у відбудові?

Повний матеріал читай тут

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією