Фейк: В українську армію шукають офіцера, який буде пропагувати ЛГБТ

Перевірка фейків у рамках партнерства VoxCheck з Meta.

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що в українську армію шукають старшого офіцера з питанням гендерної рівності. Росіяни пишуть, що це «особливий офіцер», який спеціалізується на темі ЛГБТ, і буде пропагувати ці ідеї в армії.

Це неправда. В оголошеннях на подібні посади у Міністерстві оборони України не вказували про пошук «спеціалістів із ЛГБТ».

Скриншот допису

За допомогою пошуку з використанням ключових слів ми знайшли подібне оголошення на платформі з працевлаштування Lobby X. Там справді розмістили вакансію на місце старшого офіцера відділу питань гендерної рівності. У його обов’язки входить:

  • аналіз скарг, заяв щодо наявності порушення прав та соціальних гарантій;
  • проведення виїзних службових перевірок, розслідувань в порядку Наказу МОУ № 608;
  • складання доповідних записок, актів службового розслідування;
  • складання звітів за результатами роботи;
  • робота в системі електронного документообігу;
  • проведення «медіації».

Також шукали людей для служби у Центральному управлінні захисту прав військовослужбовців. Про його створення повідомили 3 квітня 2024 року. Управління буде перевіряти:

  • забезпечення військовослужбовців;
  • право на відпустку;
  • недопущення зловживання правами командирів;
  • ненадання/недостатнє надання медичної допомоги;
  • соціальні гарантії;
  • порушення гендерної рівності.

Під час пошуку людини за даною вакансією жодним чином не згадували про вимогу розбиратися у ЛГБТ чи пропагувати цей рух.

Є ще один приклад подібного оголошення від Lobby X. Цього разу шукали заступника начальника управління — начальника відділу з гендерних питань та релігійних зв’язків. У оголошенні уточнюють, що вакансія передбачає роботу щодо гендерних та релігійних питань, з більшим акцентом на роботу у сфері забезпечення рівних прав жінок та чоловіків у Міноборони, ЗСУ та ДССТ. Знову ж таки, тут не йдеться про пропагування ЛГБТ.

8 березня 2024 року Military Media Center повідомив, що станом на січень 2024 року загальна кількість жінок лише в ЗСУ складає понад 62 тис. З них 45 587 — військовослужбовиці, 13 487 мають статус учасниці бойових дій та понад 4 тис. перебувають у зоні проведення бойових дій. Тому впровадження гендерної рівності у Силах оборони України має на меті забезпечити жінкам ті самі права і можливості, що й чоловікам.

Cам вираз «пропаганда ЛГБТ» викривлює сутність політики толерантності до ЛГБТ-спільноти. Сексуальну орієнтацію не можна нав’язати як, наприклад, політичну ідеологію, вона формується незалежно від вибору людини, зокрема під впливом біологічних чинників. Інформування про проблеми ЛГБТ-спільноти спрямоване на подолання дискримінації цієї групи, недопущення порушень їхніх прав, а не на збільшення кількості людей не гетеросексуальної орієнтації. Тобто мета руху за права ЛГБТ – не збільшити кількість людей, яку мають таку ж саму ідентичність, а надати ЛГБТ представникам ті ж самі права, якими володіє решта населення.

Раніше ми вже спростовували фейки про те, що ЗСУ закликають ЛГБТ-спільноту долучитися до війська або про наказ командира 47-ої ОМБр про покарання військових за ЛГБТ-стосунки.

Команда VoxCheck

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар