ФЕЙК: Генштаб ЗСУ привітав ЛГБТ-військових

У мережі користувачі поширюють ролик, який нібито опублікував Генштаб ЗСУ спільно з благодійним фондом Сергія Притули, аби привітати ЛГБТ-військових з Місяцем Гордості, сповіщує voxukraine.

Утім, це фейк. Генштаб ЗСУ не публікував ролик із привітанням ЛГБТ-військових.

Скриншоти відео

На офіційному сайті та сторінках у соцмережах Генштабу ЗСУ немає цього ролика. Також відео не публікували на сторінках фонду Сергія Притули. Очільник організації також не поширював ролик.

Шрифт, використаний у ролику, відрізняється від того, який використовує Генштаб ЗСУ. У відео зазвичай текст за кадром начитує людина, але у цьому відео закадровий голос створений за допомогою програми.

Скриншоти: №1 — відео, яке поширили у мережі; №2,3 — відео з фейсбук-сторінки Генштабу ЗСУ

Ролик створений з кількох інших відеозаписів. Так, за допомогою зворотного пошуку по фото у Google Images ми встановили, що кадри з військовими, зокрема з бійцем з позивним «Єнот», уперше опублікувало видання Reuters 31 травня 2022 року. У ролику йшлося про службу ЛГБТ-військових Олександра та Антоніни у лавах ЗСУ.

Скриншоти: №1 — відео, яке поширили у мережі; №2 — сюжет Reuters

Також за пошуком по фото у Tineye ми з’ясували, що кадр, на якому цілуються чоловіки, насправді зняли ще у квітні 2012 року. Це уривок із соціальної реклами, який мав на меті легалізувати одностатеві шлюби. Проте оригінальне зображення дещо змінили: на номерах машини вказали напис «ПТН-ПНХ», додали емблему ЗСУ в лівому верхнижньому куті та замінили британський прапор на синьо-жовтий стяг.

Скриншоти: №1 — відео, яке поширили у мережі; №2 — соціальна реклама 2012 року

Першим відео на своєму телеграм-каналі опублікував російський журналіст Руслан Осташко. Він підтримує російську агресію проти України та поширює повідомлення про «відбудову» та «порятунок» росією тимчасово окупованих українських міст.

Команда VoxCheck

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією