Документальний короткометражний фільм «КиївПрайд2022: за Україну! за перемогу!»

КиївПрайд випускає документальний короткометражний фільм «КиївПрайд2022: за Україну! за перемогу!» до 6-го дня народження ГО «КиївПрайд».

25 червня 2022 року КиївПрайд разом з Parada Rownosci провели перший спільний Марш Рівності Києва і Варшави під гаслом «КиївПрайд і Варшава Прайд крокують разом заради миру». На марш вийшли понад 120 000 людей зі всієї Європи, а українська колона, яка головувала ходою, зібрала біля 3000 участників_ць. Історія цієї події стала сюжетом короткого, але змістовного й емоційно насиченого документального фільму.

Наші партнери з Варшавського прайду надали нам простір своїх вулиць, щоб ми, ЛГБТ+ українці та українки, могли виступити за те, що для нас є найважливішим – за Україну. Ми отримали надзвичайну підтримку від польської спільноти й зіткнулися з агресією місцевих росіян. Попри заборону на наявність будь-якої російської символіки на ході, деякі росіяни все одно хотіли вийти на марш зі своїми прапорами. Ця російська імперіалістичність не дає спокою українським біженцям_кам, навіть за тисячі кілометрів від ракет і обстрілів. Саме про це наш фільм.

Цього року в прайд-сезон українська ЛГБТ+ спільнота поставила у пріоритет інформування західної аудиторії про російську агресію в Україні. На маршах Європи ми говорили про те, що гомофобія – це російський наратив, а так званий «рускій мір» загрожує правам і свободам не тільки в Україні. Сьогодні наша головна ідентичність – українська, головна вимога – допомогти нам в перемозі над росією, надати зброю, підтримати вимушених переселенців.

Українська режисерка Таїсія Кутузова слідувала за командою КиївПрайду та іншими ЛГБТ+ активістами_ками з Києва до Варшави та зняла фільм «КиївПрайд2022: за Україну, за перемогу!».

Офіційна презентація фільму відбулася в Києві 18 жовтня і тепер ми публікуємо його для вас на честь 6-го дня народження КиївПрайду як громадської організації. На офлайн показі був присутній посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал і команда посольства, за підтримки якого відбулася подорож української групи до Варшави та зйомка фільму.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією