“Ця виставка – це не просто картинки. Це можливість дати право голосу!” – у Полтаві відкрили фотовиставку, присвячену ЛГБТІК+ людям, які воюють за Україну

4-го липня у Центрі «Дія» у Полтаві (Соборності, 45а, хол першого поверху) відкрилась фотовиставка “ЛГБТІК+ на захисті України”. Організували її QUA – LGBTQ Ukrainians in America та Громадська організація “Військові ЛГБТК+” у співпраці з ГО “Інститут розвитку та захисту демократії” за інформаційної підтримки інтернет-видання “Полтавська хвиля” та сприяння Полтавської обласної ради.

На відкриття прийшли кілька десятків полтавців та журналісти різних видань. Раніше цю фотовиставку вже демонстрували у Києві та Вашингтоні, третім містом презентації стала Полтава.

-У соцмережах у коментарях звучало: «А яких прав не вистачає ЛГБТ військовим? Хто ущемляє їх права, чого їм бракує?» Я думав – дуже легко про оце говорити, коли ти є білим гетеросексуальним чоловіком або жінкою і говориш про права, які тобі дані за правом народження. Чому і хто дав право вирішувати, що ось цим ось людям не потрібні ті самі права, які є в усіх інших: право створити сім’ю, право вести спільне домашнє господарство, наживати якесь спільне майно і потім мати право його поділити або успадкувати. Мати право потрапити у лікарню до свого пораненого партнера або партнерки. Мати, врешті-решт, право розпоряджатися тілом у разі загибелі партнера або партнерки. Мало хто задумується, але цих базових прав у цих людей немає.Тому сьогодні ця виставка – це не просто картинки. Це можливість дати право голосу – сказати про себе людям, які добровільно пішли захищати нашу країну, – говорить на відкритті виставки журналіст, редактор видання «Полтавська хвиля» Віталій Улибін.

Працювали над створенням виставки науковиця і активістка Дафна Рачок та український фотограф Алім Якубов. Разом вони побували у частинах, де служать герої виставки, зробили фото та записали їх історії. Алім Якубов поділився із присутніми своїми враженнями.

-Ми вирішили більше показати цю виставку в Україні, тому що боремося за права ЛГБТ-спільноти в нашій країні. І ми хочемо показати ці фотографії, ці конкретні історії українцям. Тому що часто говорять, що ЛГБТ-військових взагалі не існує, що вони не воюють, що вони сидять десь у Києві. Насправді, всі герої, які тут представлені, вони практично знаходяться на «нулі». Ми їздили до них у Костянтинівку, у Миколаївку, де постійно відбуваються обстріли. Ці герої воюють, це не просто картинка, – запевнив фотограф.

-Коли ви робили ці знімки, брали інтерв’ю, чи розповідали ці захисники та захисниці про тиск з боку побратимів або несприйняття? – поцікавився журналіст 0532.ua.

-Такої жодної історії не було. Вони постійно там виконують завдання і у них немає часу розбиратися із тим – хто гей, хто натурал. Більшість побратимів знають про ЛГБТ-військових, але їх якось окремо не виділяють, і ставлення до них таке ж, як і до всіх інших.

Це ж підтвердив і один із героїв фотовиставки, Дмитро, який демобілізований після важкого поранення і зараз проходить реабілітацію.

-Ми, ЛГБТ-представники, дійсно існуємо. Ми справді воюємо на рівні з усіма. Насправді, коли ти знаходишся десь там в окопі, ти не бачиш жодної різниці між ЛГБТ чи гетеро хлопцями та дівчатами. Ви виконуєте одні й ті самі задачі. Ви працюєте на рівних. То питання – чому ми не заслуговуємо на такі ж самі рівні права, як і всі інші? Чому я не можу просто пройтися зі своєю коханою людиною у парку, тримаючи її за руку, обійняти її. Особливо це я відчув, коли отримав поранення. Коли ти лежиш у лікарні, у цей важкий момент твою кохану людину навіть не допускають до тебе, просто підтримати тебе, щоб побути рядом, потримати за руку. Це дуже важко насправді. Це морально дуже вибиває. Ми зараз зробили великий крок. Я бачу, що дуже велика підтримка. Я дуже сильно боявся робити свій камінгаут, «виходити з шафи». Але після поранення я зрозумів, що життя – воно одне. І в АТБ по акції ви не купите собі додаткове життя, яке ви проживете вже комфортно, вже щасливо. Тому треба боротися за своє щастя зараз, – говорить Дмитро.

Також до присутніх звернулася Олена Глоба, мама полтавського активіста Богдана Глоби, який очолює рух ЛГБТ-українців у США. Вона керівник асоціації батьків-друзів геїів, лесбійок і трансгендерних осіб в Україні.

-Хочу вам подякувати за те, що ви відклали свої справи і зараз з нами. Що тут відбувається? Тут відбувається розмова ЛГБТ-спільноти із суспільством. Це прохання – будь ласка, допоможіть! Допоможіть переконати наш уряд, переконати нашу Верховну Раду, щоб вони проголосували цивільне партнерство! Щоб оці ЛГБТ-люди, ті, які воюють, які намагаються зробити Україну успішною країною, щоб вони були не лише військовими, не лише платниками податків, але і просто щасливими громадянами!

 

У виставці представлені фотографії та історії дев’янадцяти чоловіків та жінок, які захищають Україну. Більше фото та історій можна знайти на сайті hero.qua.community.

Триватиме фотовиставка до 11-го липня на першому поверсі Центру «Дія». Вхід вільний.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією