Цього року ми точно побачимо законопроєкт про боротьбу з дискримінацією у сесійній залі – нардепка Олена Шуляк
17 травня, у пʼятницю, відбулося засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття, що існує при Міністерстві закордонних справ України. Під час заходу депутатка України та голова політичної партії “Слуга народу” Олена Шуляк заявила, що цьогоріч законопроєкт №5488 розглядатимуть у сесійній залі.
Про це повідомляє кореспондентка ZMINA, яка відвідала захід.
Шуляк зауважила, що сьогодні Росія воює не лише з Україною, а й з будь-якими проявами демократії. Там переслідують опозиційних політиків, громадських активістів, противників війни та будь-кого, хто має якийсь вільний прояв.
“Кремль, зокрема, переслідує за вільну сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. Вдумайтеся: рух ЛГБТ у Росії визнаний екстремістською організацією. За звинуваченнями щодо пропаганди ЛГБТ у Росії вже винесено багато вироків.
Чому Путін так цього боїться? Бо це насамперед про свободу поглядів, культурне розмаїття, креативні ідеї, вільний погляд на світ. І це все становить загрозу диктатурі, і суперечить його думці про те, що людина потрібна лише як солдат на загарбницькій війні”, – пояснила нардепка.
За її словами, Україна хоч і знаходиться набагато попереду у питаннях, що стосуються реалізації прав людини, але також має певні проблеми. Так, Шуляк
“Щоб стати офіційним членом ЄС нам потрібно встановити курс на толерантність і позбутися дискримінації, зокрема, це має відображатися й у текстах законів, які ухвалюються у парламенті. Що стосується законопроєктів
Вона пояснила те, що сьогодні у ЛГБТ-людей немає можливості приймати рішення за своїх партнерів у критичних ситуаціях, бути опікуном для недієздатного партнера, володіти спільним майном.
“Я впевнена, що потроху доносячи інформацію про важливість ухвалення законопроєкту про цивільні партнерства ми наближаємося до своєї мети”, – додала Шуляк.
Насамкінець вона нагадала, що у парламенті вже зареєстрований законопроєкт №5488, який є не лише євроінтеграційним зобовʼязанням України, а й інструментом захисту людей з вразливих категорій населення від насильства. Нардепка переконана: цьогоріч законопроєкт розглядатимуть у Верховній Раді.
Нагадаємо, що 13 травня виповнилося рівно три роки з моменту реєстрації в парламенті законопроєкту