Члени та працівники Національної ради з питань телебачення та радіомовлення зустрілися з представниками українського ЛГБТК руху

Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Вчора члени та працівники Національної ради з питань телебачення та радіомовлення зустрілися з представниками українського ЛГБТК руху, щоб напрацювати спільні підходи до реалізації положень нещодавно ухваленого закону «Про медіа». Згідно цього документу, саме на Нацраду тепер покладені функції національного медіарегулятора — не тільки стосовно телебачення та радіомовлення, як раніше, а взагалі щодо всіх засобів масової інформації, включаючи друковану пресу та інтернет-ЗМІ.

Однією з новел, закладених у новому законі, є заборона поширення у ЗМІ закликів до дискримінації та утисків за низкою ознак — зокрема, сексуальною орієнтацією та ґендерною ідентичністю. Саме це положення викликало крайнє невдоволення та спротив ухваленню цього закону з боку українських церков. Однак, після роз’яснювальної роботи Офісу Президента з народними депутатами, їхні заперечення були проігноровані, оскільки це положення є реалізацією директиви ЄС по аудіовізуальній продукції. Ухвалення законів, узгоджених із законодавством ЄС, стало офіційною політикою нашої країни, починаючи з 1998 року, а після отримання статусу кандидату в ЄС це питання стало ще важливішим — отримання повноправного членства в ЄС без виконання всіх вимог європейського законодавства є неможливим.

Святослав Шеремет (ЛГБТІ-консорціум, Гей-Форум України) запропонував низку конкретних критеріїв, за якими можна визначити дотримання у медіапродукції принципів недискримінації та толерантності за ознаками СОҐІ, а Андрій Кравчук (Центр «Наш світ») звернув увагу на загальні принципи проведення такої оцінки. Зокрема, щоби зняти будь-які побоювання щодо можливого порушення свободи віросповідання, у критеріях було би варто прямо зазначити, що цитування Біблії або священних книг інших релігій само по собі не може вважатися порушенням, який би людожерський смисл вони не мали. У Біблії багато місць, просякнутих ненавистю і нетерпимістю, які українські церкви вважають основоположними засадами свого різновиду християнства — вони мають повне право вірувати в них так само, як інші християни вірять у любов та прощення. Забороненими мають бути лише прямі заклики до насильства, дискримінації та свідоме розпалювання ворожнечі — те, що і так заборонене Кримінальним кодексом.

Зустріч пройшла в атмосфері щирого зацікавлення, доброзичливості та готовності до співпраці з обох сторін. Члени та працівники Нацради запевнили ЛГБТК активістів у тому, що бачать своїм завданням неухильну боротьбу з російською пропагандою, зокрема і в тому, що стосується гомофобії, яка вже стала основоположною цінністю Русского міра. Ми домовилися спільними зусиллями напрацювати критерії та напрямки діяльності Нацради у сфері боротьби з мовою ворожнечі за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності до осені, коли національний медіарегулятор розпочне виконання своїх нових обов’язків.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією