Члени та працівники Національної ради з питань телебачення та радіомовлення зустрілися з представниками українського ЛГБТК руху

Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Вчора члени та працівники Національної ради з питань телебачення та радіомовлення зустрілися з представниками українського ЛГБТК руху, щоб напрацювати спільні підходи до реалізації положень нещодавно ухваленого закону «Про медіа». Згідно цього документу, саме на Нацраду тепер покладені функції національного медіарегулятора — не тільки стосовно телебачення та радіомовлення, як раніше, а взагалі щодо всіх засобів масової інформації, включаючи друковану пресу та інтернет-ЗМІ.

Однією з новел, закладених у новому законі, є заборона поширення у ЗМІ закликів до дискримінації та утисків за низкою ознак — зокрема, сексуальною орієнтацією та ґендерною ідентичністю. Саме це положення викликало крайнє невдоволення та спротив ухваленню цього закону з боку українських церков. Однак, після роз’яснювальної роботи Офісу Президента з народними депутатами, їхні заперечення були проігноровані, оскільки це положення є реалізацією директиви ЄС по аудіовізуальній продукції. Ухвалення законів, узгоджених із законодавством ЄС, стало офіційною політикою нашої країни, починаючи з 1998 року, а після отримання статусу кандидату в ЄС це питання стало ще важливішим — отримання повноправного членства в ЄС без виконання всіх вимог європейського законодавства є неможливим.

Святослав Шеремет (ЛГБТІ-консорціум, Гей-Форум України) запропонував низку конкретних критеріїв, за якими можна визначити дотримання у медіапродукції принципів недискримінації та толерантності за ознаками СОҐІ, а Андрій Кравчук (Центр «Наш світ») звернув увагу на загальні принципи проведення такої оцінки. Зокрема, щоби зняти будь-які побоювання щодо можливого порушення свободи віросповідання, у критеріях було би варто прямо зазначити, що цитування Біблії або священних книг інших релігій само по собі не може вважатися порушенням, який би людожерський смисл вони не мали. У Біблії багато місць, просякнутих ненавистю і нетерпимістю, які українські церкви вважають основоположними засадами свого різновиду християнства — вони мають повне право вірувати в них так само, як інші християни вірять у любов та прощення. Забороненими мають бути лише прямі заклики до насильства, дискримінації та свідоме розпалювання ворожнечі — те, що і так заборонене Кримінальним кодексом.

Зустріч пройшла в атмосфері щирого зацікавлення, доброзичливості та готовності до співпраці з обох сторін. Члени та працівники Нацради запевнили ЛГБТК активістів у тому, що бачать своїм завданням неухильну боротьбу з російською пропагандою, зокрема і в тому, що стосується гомофобії, яка вже стала основоположною цінністю Русского міра. Ми домовилися спільними зусиллями напрацювати критерії та напрямки діяльності Нацради у сфері боротьби з мовою ворожнечі за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності до осені, коли національний медіарегулятор розпочне виконання своїх нових обов’язків.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментарій