Чи можна ЛГБТК+ брати участь у церковних таїнствах хрещення та вінчання: відповідь Ватикану

Трансгендерні люди можуть бути хрещеними батьками на римо-католицьких хрещеннях, свідками на церковних вінчаннях та самі приймати хрещення.

Про це пише Reuters з посиланням на доктринальний офіс Ватикану.

У липні єпископ Жозе Негрі з Санто-Амаро в Бразилії надіслав Ватикану шість запитань щодо ЛГБТ-осіб та їхньої участі в таїнствах хрещення і шлюбу.

Аргентинський кардинал Віктор Мануель Фернандес підписав цей лист, а 31 жовтня Папа Франциск — затвердив. 8 листопада його розмістили на сайті доктринального відомства італійською мовою.

Доктринальний офіс відповів, що трансгендерних людей можна хрестити, але за певних умов і доки “немає ризику викликати публічний скандал або дезорієнтувати вірян”.

Також вони можуть стати хрещеними батьками й свідками на церковному вінчанні на розсуд місцевого священника, але той повинен проявляти “пастирську розсудливість” у своєму рішенні.

Окрім цього, людина в одностатевих стосунках теж може бути свідком на католицькому вінчанні — у чинному церковному канонічному законодавстві немає жодної заборони на це.

Відповідь була менш чіткою щодо ролі осіб в одностатевих стосунках у хрещенні. За словами Церкви, вони можуть охрестити дитину, яку всиновили або отримали від сурогатної матері, за католицьким обрядом, якщо є “обґрунтована надія на те, що дитину виховають у католицькій релігії”. А щоб стати хрещеними батьками, людям в одностатевих стосунках потрібно “вести життя, яке відповідає вірі”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією