Центр тимчасового перебування для ВПО-ЛҐБТК+ в Одесі продовжує функціонувати в умовах блекауту

Незважаючи на загрозу повторних атак з боку російської армії та періодичні блекаути, в Одесі продовжує працювати Центр тимчасового перебування для ЛҐБТК+, що стали вимушеними переселенцями внаслідок повномасштабного вторгнення країни-агресорки. Однак останній місяць видався нелегким для його мешканців через наслідки ворожих обстрілів та їхню шкоду енергетичній системі України.

За словами коменданта прихистку Сергія, який підтримує умови перебування в ньому, екстрені відключення електропостачання додають значних незручностей. По-перше, в будинку, де працює прихисток, відсутнє газопостачання, тому мешканці вимушені готувати гарячу їжу лише у нетривалі періоди підключення електроенергії. Крім того, на електриці зав’язані й інші побутові потреби, наприклад, гарячий душ чи прання одягу.

На випадок аварійного відключення водопостачання, мешканці прихистку зробили запаси технічної і питної води.

Задля забезпечення комфортного перебування у Центрі для ВПО-ЛҐБТК+ громадська організація «ПРОЖЕКТОР» отримала гуманітарну допомогу від міжнародних організацій. Зокрема, завдяки Всесвітній продовольчій програмі ООН (WFP) прихисток забезпечений харчовими наборами, що містять борошно, олію, макаронні вироби, м’ясні консерви тощо. Від Місії HEKS/EPER в Україні тимчасові мешканці мають необхідну побутову хімію та гігієнічні засоби. Також для індивідуальних потреб тих, хто перебуває у Центрі, передбачені сертифікати мережі супермаркетів «Сільпо» номіналом 500 гривень.

Заповнити анкету на проживання у центрі можна за посиланням https://www.projector.org.ua/centr-perebuvannya-vpo-lgbtq/

Проте головне, що прихисток виконує свою основну функцію – є безпечним місцем для представників ЛҐБТ-спільноти, які вимушено покинули власні домівки, потребують допомоги у соціальній адаптації, психологічній підтримці та відновлюванні.

Проєкт реалізовується командою ГО «ПРОЖЕКТОР» за підтримки ГО «КиївПрайд».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією