Боротьба з дискримінацією: як її розпізнати та захистити себе ЛГБТІК?

В Індексі верховенства права за критерієм ”Рівне ставлення та відсутність дискримінації” Україна у 2023 році посіла 59 місце серед 142 країн, знизивши показник порівняно з минулими роками!

Про це сповіщає Бюро “Ми – є”.

Перелік ознак, за якими не допускаються привілеї чи обмеження (дискримінація), не є чітко визначеним або незмінним.

Так чи інакше рівність та недопустимість дискримінації особи є не тільки конституційними принципами національної правової системи України, а й фундаментальними цінностями світового співтовариства […].

Закон України ”Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” під дискримінацією розуміє ситуацію, за якої особа та/або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, встановленій цим Законом, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними (пункт 2 частини першої статті 1).

Однак, як і Конституція України, цей профільний закон, попри всеосяжну заборону дискримінації не включає до переліку прямо захищених ознак сексуальну орієнтацію і ґендерну ідентичність.

Попри вимоги Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) ані сексуальна орієнтація, ані ґендерна ідентичність явно не згадуються у профільному законі серед ознак, за якими здійснюється дискримінація. Це може ускладнювати правозастосування національними органами у релевантних ситуаціях за участі ЛГБТІК осіб.” – зазначає експерт Бюро, Володимир Косенко.

Дізнайтесь більше про правовий аспект дискримінації ЛГБТІК в умовах війни зі звіту ”Вплив повномасштабної війни в Україні на ЛГБТІК” (стор. 33-39): https://surl.li/qkgjdf

Час вимагати змін! Закликаємо владу внести зміни до законодавства та забезпечити реальний захист від дискримінації!

(с) Інфографіка Офіс Омбудсмана Дмитро Лубінець

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар