Близько 70 перших клієнтів з числа ЧСЧ стали на програму з ін’єкційної форми доконтактної профілактики ВІЛ
Про це у соцмережах сповіщає ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ».
Близько 70 перших клієнтів з числа чоловіків, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ) вже стали на пілотну програму з ін’єкційної форми доконтактної профілактики ВІЛ (CAB-LA) за перший місяць її впровадження в Україні
17 вересня під час засідання робочої групи з із організації впровадження ін’єкційних препаратів для профілактики ВІЛ-інфекції за лідерства Центр громадського здоров’я України було обговорено поточні результати впровадження першого місяця ін’єкційної форми доконтактної профілактики ВІЛ в Україні (CAB-LA) та намічені подальші кроки щодо реалізації.
Нагадаємо, що ця пілотна програма є першою у Східній та Центральній Європі і реалізується в Києві та у Львові (планується залучити до 250 осіб) двома окремими мультидисциплінарними командами, які складаються з профільних лікарів, медичних сестер (надають медичні консультації та здійснюють медичні маніпуляції), та соціальних працівників, які мають великий досвід роботи з ЧСЧ в Alliance.Global (надають консультації «рівний-рівному», здійснюють рекрутинг клієнтів та надають соціальний супровід за потреби). Так, за інформацією львівської команди, протягом першого місяця по 16 вересня включно, першу ін’єкцію каботегравіру пролонгованої дії вже зробили 29 осіб, а київська команда доповіла про 38 клієнтів з числа ЧСЧ.
Серед іншого, було обговорено наявні успіхи та виклики, які постають перед командами впровадження, а також були обговорені зафіксовані випадки побічної дії препарату на деяких учасників.
Також паралельно Alliance.Global за підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health здійснює інформаційну кампанію з підвищення обізнаності та залучення на пілотну програму з ін’єкційної PrEP більшої кількості бенефіціарів.
Для довідки: ін’єкційний каботегравір пролонгованої дії (CAB-LA) – це інноваційний препарат від компанії ViiV Healthcare, який забезпечує тривалий захист від ВІЛ-інфекції, вводиться внутрішньом’язово за чіткою схемою: дві початкові ін’єкції з інтервалом у 4 тижні, після чого – кожні 8 тижнів. Важливою перевагою є те, що не потрібно приймати щоденні таблетки, як у випадку з традиційною таблетованою PrEP і це безкоштовно для всіх учасників програми.