9-а сходинка до суспільного щастя: Олесь Доній пояснив, навіщо нам толерантність
Ідеолог Олесь Доній розповів, що толерантність – це не лише прийняття національних меншин та ЛГБТ, але й взаємоповага до усіх груп і категорій населення.
Про це він розповів
«З’єднатися з країнами євроатлантичної цивілізації без усвідомлення необхідності толерантності, тобто терпимості і взаємоповаги, неможливо», – підкреслює Олесь Доній.
Передусім він зауважує, що поняття толерантності не обмежується терпимим ставленням до національних меншин і ЛГБТ-спільноти. За словами ідеолога, йдеться також про взаємну повагу до всіх: чоловіків, жінок, дітей, старших і людей із особливими потребами. Тобто, констатує він, толерантний світ комфортний для всіх і добрий для кожного.
«Водночас толерантність ніде не є і не буде безмежною. Зокрема і в країнах Заходу. Нинішні прогресивні цивілізації, на щастя, не толерують канібалізм чи садистів. Ми не можемо, не повинні і не будемо і толерувати російських фашистів», – стверджує Олесь Доній.
Як пояснює ідеолог, згідно із концепцією «25 сходинок до суспільного щастя» нам потрібно ще вчитися толерантності, а також визначати її межі. Саме тому, додає він, йдеться не про те, аби бути толерантним, адже не можна таким бути абсолютно до всього, а про те, щоби вчитися бути таким.
Доній – автор концепції «25 сходинок до суспільного щастя», яку експерти оцінюють як осучаснення ідей Григорія Сковороди, а самого Олеся Донія – як модерний аналог Григорія Сковороди.