7 фактів про ветеранську організацію «Українські ЛГБТ+ військові за рівні права»

Від 2% до 7% людей в будь-якому суспільстві є лесбійками, геями, бісексуалами, трансперсонами чи квір людьми (ЛГБТ+). ЗСУ — не виняток. Аби виборювати рівні права для себе та своїх сімей, 2018 року утворилося об’єднання «Українські ЛГБТ+ військові за рівні права». Нині організація налічує пів тисячі  відкритих та закритих ЛГБТ+ військових і ветеранів. Вона ділиться на окремі внутрішні спільноти: «Братство Ахілла» (геї та бісексуальні чоловіки-військові та ветерани, понад 400 учасників);  «Посестри» (квір та afab-військові та ветеранки, понад 50 учасниць); «Трансгендерні/небінарні військові й ветерани» (40 учасників та учасниць).

Розповідаємо більше про головні напрямки роботи, якими займається організація.

1. Всім учасникам та їхнім рідним організація надає безоплатну психологічну та юридичну допомогу

Професійні психологи готові підтримати військових у питаннях особистої ідентичності, травм війни, проблем на службі та в житті, зокрема в питаннях камінг-ауту або цькування. А також  покращити морально-психологічний стан, у тому числі після повернення з фронту.

2. Організація відкрито просуває питання сексуального здоровʼя

Питання інтимного здоровʼя для ЛГБТ+ людей, а особливо, військових і ветеранів є табуйованим в такій маскулінній структурі як ЗСУ, тому в організації є сексолог для військових та їхніх партнерів. Спеціаліст консультує військових у форматі індивідуальних та парних терапевтичних сесій як онлайн, так офлайн.

Організація піклується про здоровʼя ветеранів, військових та формує культуру безпечного сексу. Зокрема проводить агітацію та забезпечує умови для тестування на ВІЛ, сифіліс, гепатити та інші інфекції, що передаються статевим шляхом.

3. У Києві діє квартира-хаб для військових та ветеранів

Якщо військовий/-а або ветеран/-ка не має, де залишитись в Києві під час відпустки, ротації, демобілізації або просто має справи у столиці — організація пропонує безплатну квартиру-хаб для перепочинку та ночівлі. Разом з цим, там проводять нетворкінг та заходи для розвитку та спілкування ЛГБТ+ військових та ветеранів.

4. ГО допомагає з потребами фронту

Якщо військовому потрібен FPV-дрон або ж його речі були знищені під час виконання бойових завдань, організація оголошує збори та допомагає придбати необхідне. З початку повномасштабного вторгнення ГО вже закупила екіпірування, одяг, медикаментів, приладів стеження та захисту на сотні тисяч гривень.

На сторінках своїх соцмереж організація регулярно збирає на дрони, автомобілі та прилади нічного бачення. Зараз учасники спільноти збирають на потужний комплекс безпілотних розвідувальних дронів Ares.

Учасники об’єднання «Українські ЛГБТ+ військові за рівні права»
надано hromadske

5. Військові й ветерани зі спільноти просувають важливі законодавчі зміни

  • Законопроєкт 9103 про реєстровані партнерства. Народна депутатка Інна Совсун створила законопроєкт, аби захистити права усіх ЛГБТ+ українців, і надати змогу узаконити власні стосунки. Реєстровані партнерства також розраховані на юридичне оформлення опіки літніх людей одне за одним, гетеросексуальних побратимів, посестер, друзів та подруг у цей непростий воєнний час.
  • Законопроєкт 5488. Закон має посилити кримінальну відповідальність за злочини на ґрунті нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, інвалідності, раси, віросповідання та інших ознак.

Організація працює і над впровадженням інклюзивності з представниками влади, аби чиновники, начальники й офіцери, рядові військові та командування мали неупереджене ставлення не лише до ЛГБТ+ людей в ЗСУ.

ЛГБТ+ військові провели зустріч з Посольством Німеччини та ще 15-ти країн в підтримку законопроєкту про реєстровані партнерства
надано hromadske

6. ЛГБТ+ військові адвокатують потреби усіх військовослужбовців

  • Підтримка ветеранів та їхніх сімей. Обʼєднання адвокатує права ветеранів та їхніх близьких, просуває зміни в законодавстві, аби соціальне життя військових, які повернулись зі служби, мало справедливу підтримку від держави.
  • Захист прав військовослужбовців. Незаконні звільнення та переведення, некоректні діагнози ВЛК, невиплата зарплат – організація протидіє випадкам порушення прав військових.
  • Підвищення видимості ЛГБТ+ людей в ЗСУ та українському суспільстві. Учасники, які бажають відкритися, розповідають власні історії на інформаційних ресурсах ГО. Це зробило вже понад 100 військових. ЛГБТ+ люди відкриваються дедалі частіше своїм побратимам та посестрам, публічно чи приватно, руйнуючи гомофобні міфи та упередження.
  • Боротьба з корупцією. Учасники команди активно долучаються до акцій «Гроші на ЗСУ» та аналогічних ініціатив, аби податки виділялись на ЗСУ, а корупція зникала з українського суспільства.

7. ЛГБТ+ військові сприяють іноземній підтримці для держави

Іноземні партнери підтримують права ЛГБТ+ на державному рівні. Чимала кількість дипломатів, військових радників, представників посольств належать до ЛГБТ+ спільноти. Наприклад, відкритими геями є президент Латвії та прем’єр Франції.

Завдання українських ЛГБТ+ військових — доносити, що Україна — демократична країна, яка також підтримує права людини. І саме тому потрібно допомогти нам важкою зброєю, літаками, снарядами, системами ППО, аби нас не окупувала гомофобна росія.

Учасники обʼєднання активно дають інтервʼю українським та міжнародним медіа, а також відвідують посольства та представництва дипломатичних місій. Зокрема США, Німеччини, Великобританії, Швеції, Італії, Японії, Словенії, Нідерландів, Канади, Бельгії, Австрії, Іспанії, представництва ЄС та ООН. Усі ці країни є ключовими партнерами для держави у питаннях надання зброї.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією