14 липня ми відзначаймо День видимості небінарних людей. Зараз небінарні всюди, в тому числі на фронті, але не всі ще розуміють, що таке небінарні гендерні ідентичності, навіть в ЛГБТ+ спільноті. Пару слів про головне, а потім перейдемо до 5 цікавих і маловідомих фактів про небінарність.
Небінарні люди – це ті, хто не ідентифікує себе жінками або чоловіками виключно і постійно. Небінарність – парасольковий термін, що вміщує багато різних ідентичностей. Так, агендер (людина, що вічуває свій гендер як відсутній), гендерквір (людина, що не відчуває себе в системі гендеру взагалі), гендерфлюїд (людина, чия гендерна ідентичність час від часу змінюється), андрогін (людина, що поєднує в собі чоловіче і жіноче), тощо – це все небінарні гендерні ідентичності. Багато хто використовує для себе термін «небінарні» сам по собі, інші обирають з різноманіття небінарного спектру.
Вйо до фактів!
1. День видимості небінарних людей відзначається саме 14 липня, бо ця дата рівно посередині між Міжнародним жіночим днем 8 березня та Міжнародним днем чоловіків 19 листопада.
2. Небінарні гендерні ідентичності існували та досі існують у багатьох автентичних культурах – від Полінезії та північноамериканських корінних народів до Індії та Омана. Так що небінарність – це явище, старше за західну християнську цивілізацію.
3. Статистика 2021 року говорить, що приблизно 1,2 мільйони дорослих в США ідентифікують себе як небінарні. На жаль, статистики по Україні ми не маємо, але ви можете відмітитися в коментарях, будемо рахувати!
4. За минулий рік у серіалах, мультсеріалах та телефільмах організація GLAAD знайшла аж 25 небінарних персонажів_ок! А от у великому студійному кіно в останній раз небінарна людина з’являлася у 2016 році, і це був карикатурний образ андрогінної моделі на ім’я «Все» у виконанні Бенедикта Камбербетча (Zoolander 2). Чомусь голівудські студії все ще трошки побоюються небінарних
5. 12 червня 2022 року Всесвітня організація здоров’я повідомила про плани оновити документацію з питань статі і гендеру. Тепер стать офіційно буде вважатися більш різноманітною, ніж два варіанти, а сприйняття гендеру вийде за рамки бінарності.