30 портретів з історією: в Одесі відбудеться виставка про життя ЛГБТК+ спільноти під час війни

В Одеському художньому музеї у грудні відкриється виставка робіт, що присвячена переживанням повномасштабного вторгнення ЛГБТК+, які мешкали на півдні України. Там представлять 30 портретів, кожен з яких супроводжуватиметься історією людини, яка там намальована.

Ідея такої виставки виникла наприкінці минулого року, коли зібралася достатня кількість розповідей представників ЛГБТК+ про війну, розповіла комунікаційна менеджерка ВГО “Гей-альянс Україна” Євгенія Лобанова:

“Історії тих людей, які погодилися на те, щоб розповісти їх публічно, на те, щоби дати інтерв’ю, на те, щоб бути замальованими на портретах — вони власне в нас були відібрані. Ми досягли балансу між тим, щоб це було і не перевантажуючи, щоб історії були достатньо різноманітні”.

Комунікаційна менеджерка ВГО “Гей-альянс Україна” Євгенія Лобанова. Фото: Суспільне Одеса
Портрети, що будуть представлені в Одесі на виставці про переживання війни ЛГБТК+ спільнотою. Фото: Суспільне Одеса

Наразі проєкт налічує 30 портретів, кожен з яких супроводжуватиметься історією людини. Їх малювала одеська художниця Анастасія Самаркіна. Також кожна історія перекладена англійською мовою, зазначила Євгенія Лобанова:

“Кожна історія озвучена для того, щоб з різних боків можна було її сприйняти і розповсюджувати далі, крім виставок: в музеях, в галереях, які ми плануємо. Вона також буде у вигляді книги та у вигляді аудіо матеріалу, який можна буде потім прослухати”.

Портрети, що будуть представлені в Одесі на виставці про переживання війни ЛГБТК+ спільнотою. Фото: Суспільне Одеса

Виконавча директорка ВГО “Гей-альянс Україна” Анна Леонова розповіла, що їхню команду вразила історія 19-річного хлопця Руслана. Він гей з півдня Херсонської області, який з самого початку опинився на окуповані території:

“Оскільки його близькі знали, що він гей, після окупації їхнього села, вони попросили його виїхати, піти з дому, щоб не наражати на небезпеку рідних. Він з кінця травня мусив жити по суті на вулиці, він ховався у лісах. Ми намагались допомогти йому виїхати, але, на жаль, цього не сталося — він з кінця серпня 22 року перестав виходити на зв’язок”.

Виконавча директорка ВГО “Гей-альянс Україна” Анна Леонова. Фото: Суспільне Одеса
Портрети, що будуть представлені в Одесі на виставці про переживання війни ЛГБТК+ спільнотою. Фото: Суспільне Одеса

У музеї виставку можна буде відвідати протягом двох місяців. Потім роботи повезуть до Києва.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією