В Одеському
Ідея такої виставки виникла наприкінці минулого року, коли зібралася достатня кількість розповідей представників ЛГБТК+ про війну, розповіла комунікаційна менеджерка ВГО “Гей-альянс Україна” Євгенія Лобанова:
“Історії тих людей, які погодилися на те, щоб розповісти їх публічно, на те, щоби дати інтерв’ю, на те, щоб бути замальованими на портретах — вони власне в нас були відібрані. Ми досягли балансу між тим, щоб це було і не перевантажуючи, щоб історії були достатньо різноманітні”.
Наразі проєкт налічує 30 портретів, кожен з яких супроводжуватиметься історією людини. Їх малювала одеська художниця Анастасія Самаркіна. Також кожна історія перекладена англійською мовою, зазначила Євгенія Лобанова:
“Кожна історія озвучена для того, щоб з різних боків можна було її сприйняти і розповсюджувати далі, крім виставок: в музеях, в галереях, які ми плануємо. Вона також буде у вигляді книги та у вигляді аудіо матеріалу, який можна буде потім прослухати”.
Виконавча директорка ВГО “Гей-альянс Україна” Анна Леонова розповіла, що їхню команду вразила історія 19-річного хлопця Руслана. Він гей з півдня Херсонської області, який з самого початку опинився на окуповані території:
“Оскільки його близькі знали, що він гей, після окупації їхнього села, вони попросили його виїхати, піти з дому, щоб не наражати на небезпеку рідних. Він з кінця травня мусив жити по суті на вулиці, він ховався у лісах. Ми намагались допомогти йому виїхати, але, на жаль, цього не сталося — він з кінця серпня 22 року перестав виходити на зв’язок”.
У музеї виставку можна буде відвідати протягом двох місяців. Потім роботи повезуть до Києва.