17 травня – День боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією

?️‍?17 травня вже сьогодні!

Щороку в 130 країнах відзначають День боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією. Він був заснований у 2004 році, щоб привернути увагу до насильства та дискримінації, з якими, на жаль, стикаються лесбійки, геї, бісексуальні, трансгендерні, інтерсекс люди та всі інші зі спільноти. Саме сьогодні по всьому світу активісти проводять великі та малі події, закликаючи громадськість та владу приєднатися до боротьби з проблемами, з якими досі доводиться мати справу ЛГБТ-людям.

То чому саме 17 травня? До 1990 року гомосексуальність вважалася хворобою і саме 17 травня Всесвітня організація охорони здоров’я виключила гомосексуальність з Міжнародної класифікації хвороб. Що ж, краще пізно, ніж ніколи?

? Цьогорічна тема: «Наші тіла, наші життя, наші права». Вона охоплює широке коло проблем: від свободи виражати свою сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність та розпоряджатися власним тілом, до неприпустимості фізичного насилля.

Цей день є не лише можливістю об’єднатися задля кращого майбутнього, а й нагадуванням про те, який шлях ми пройшли і як насправді змінився світ з того самого 17 травня 1990 року.

Сподіваємося, зовсім скоро цей день стане лише нагадуванням про те, що гомофобія, трансфобія та біфобія колись існували?

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією