17 травня – День боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією

🏳️‍🌈17 травня вже сьогодні!

Щороку в 130 країнах відзначають День боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією. Він був заснований у 2004 році, щоб привернути увагу до насильства та дискримінації, з якими, на жаль, стикаються лесбійки, геї, бісексуальні, трансгендерні, інтерсекс люди та всі інші зі спільноти. Саме сьогодні по всьому світу активісти проводять великі та малі події, закликаючи громадськість та владу приєднатися до боротьби з проблемами, з якими досі доводиться мати справу ЛГБТ-людям.

То чому саме 17 травня? До 1990 року гомосексуальність вважалася хворобою і саме 17 травня Всесвітня організація охорони здоров’я виключила гомосексуальність з Міжнародної класифікації хвороб. Що ж, краще пізно, ніж ніколи😕

👉 Цьогорічна тема: «Наші тіла, наші життя, наші права». Вона охоплює широке коло проблем: від свободи виражати свою сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність та розпоряджатися власним тілом, до неприпустимості фізичного насилля.

Цей день є не лише можливістю об’єднатися задля кращого майбутнього, а й нагадуванням про те, який шлях ми пройшли і як насправді змінився світ з того самого 17 травня 1990 року.

Сподіваємося, зовсім скоро цей день стане лише нагадуванням про те, що гомофобія, трансфобія та біфобія колись існували🤷

Джерело

Поділись публікацією
Залишити коментарій