У мережі користувачі поширюють ролик, який нібито опублікував Генштаб ЗСУ спільно з благодійним фондом Сергія Притули, аби привітати ЛГБТ-військових з Місяцем Гордості, сповіщує voxukraine.
Утім, це фейк. Генштаб ЗСУ не публікував ролик із привітанням ЛГБТ-військових.
Шрифт, використаний у ролику, відрізняється від того, який використовує Генштаб ЗСУ. У відео зазвичай текст за кадром начитує людина, але у цьому відео закадровий голос створений за допомогою програми.
Ролик створений з кількох інших відеозаписів. Так, за допомогою зворотного пошуку по фото у Google Images ми встановили, що кадри з військовими, зокрема з бійцем з позивним «Єнот», уперше опублікувало видання Reuters 31 травня 2022 року. У ролику йшлося про службу ЛГБТ-військових Олександра та Антоніни у лавах ЗСУ.
Скриншоти: №1 — відео, яке поширили у мережі; №2 — сюжет Reuters
Також за пошуком по фото у Tineye ми з’ясували, що кадр, на якому цілуються чоловіки, насправді зняли ще у квітні 2012 року. Це уривок із соціальної реклами, який мав на меті легалізувати одностатеві шлюби. Проте оригінальне зображення дещо змінили: на номерах машини вказали напис «ПТН-ПНХ», додали емблему ЗСУ в лівому верхнижньому куті та замінили британський прапор на синьо-жовтий стяг.
Скриншоти: №1 — відео, яке поширили у мережі; №2 — соціальна реклама 2012 року
Першим відео на своєму телеграм-каналі опублікував російський журналіст Руслан Осташко. Він підтримує російську агресію проти України та поширюєповідомлення про «відбудову» та «порятунок» росією тимчасово окупованих українських міст.