Звільнений за орієнтацію британський військовий подав до суду на уряд

Саймон Хінчлі-Робсон, звільнений 1986 року з авіабази RAF Brawdy за гомосексуальну орієнтацію, подав до суду, щоб відсудити в уряду Великобританії пенсію після того, як у нього виявили рак простати. Про це повідомляє “Бі-бі-сі”.

Хінчлі-Робсон, який проживає з чоловіком Дейвом у Блекхіті, вважає, що його звільнення з армії було несправедливим, а уряд має забезпечити пенсією його та його родину, навіть якщо лікування раку буде безуспішним.

“Якби я зараз служив у Королівських ВПС і мені поставили цей діагноз, і мене виписали, вони б дали мені мою виплату і стежили б за тим, щоб я отримав пенсію. То яка різниця?” – дивується колишній військовий кухар.

Член парламенту від лейбористської партії Елтем Еффорд розповів, що Хінчлі-Робсон звільнили після того, як той попросив зробити йому тест на ВІЧ. Військові розцінили прохання як визнання у гомосексуальності та заарештували його.

Еффорд зазначив, що арешт тривав чотири дні, під час яких кухаря катували, вимагаючи розповісти, з ким із військових він вступав в інтимний зв’язок. Парламентарій назвав це “катуванням за те, що ти гей“.

“Неприйнятна повільність реакції уряду на питання такого роду. Це несправедливо стосовно людей, і це, здається, ще один випадок, коли уряд просто крижаний”, – заявив член британського парламенту.

Незалежна перевірка під головуванням лорда Етертона, першого у Великій Британії старшого судді, який відкрито визнав свою гомосексуальність, триватиме до травня наступного року. Однак Хінчлі-Робсон вважає, що це надто тривалий термін з огляду на його діагноз.

Джерело

Сподобалось? Знайди секунду, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією