Знайдено натуральну рослинну сполуку, ефективну проти ВІЛ

У процесі дослідження вченими було виділено рослинну речовину гопефенол, що виявляє противірусні властивості, ефективні у боротьбі з ВІЛ.

Зокрема, це з’єднання впливає не тільки на процес реплікації вірусу, але й на активацію його резервуара. Про результативність дослідження було опубліковано у журналі Antimicrobial Agents and Chemotherapy, повідомляє Life4me.

Експерти відзначають, що навіть при використанні антиретровірусної терапії (АРТ), хронічна ВІЛ-інфекція може викликати стрес у імунних клітин, що призводить до запалення та збільшеного ризику розвитку різних захворювань, таких як метаболічні, серцево-судинні та інші.

Лідером дослідження є доктор Ян Тітджен, який стверджує, що їм вдалося визначити речовину, здатну запобігти реактивації резервуару ВІЛ, таким чином зменшивши навантаження на імунну систему. Фахівці провели кілька експериментів, щоб продемонструвати терапевтичний потенціал гопефенолу.

Під час першого експерименту аналітики відібрали лімфоцити та лейкоцити з кровотоку людини та провели їх інфікування ВІЛ у лабораторії. Після того, як вірус почав розмножуватися, проби були оброблені гопефенолом. При подальшому обстеженні клітин було відзначено припинення реплікації вірусу.

В рамках другого дослідження біологи задіяли CD4+ Т-клітини людей, які отримували АРТ для стримування ВІЛ. Одну партію осередків обробили гопефенолом, а іншу не чіпали. За підсумками фахівці активували вірусні резервуари для можливості подальшого розмноження віріона. Проведений експеримент виявив, що оброблені гопефенолом клітини скорочували вироблення вірусних частинок після активації.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією