Єпископка ОМЦ, лесбійка, нарікає на заборону деномінації на квір-духовенство

Карен Олівето раніше заявляла, що Ісус був фанатиком, і висловлювала побоювання, що Його перетворили на “ідола”.

Єпископка Об’єднаної методистської церкви, чиї вибори були визнані недійсними в 2017 році через перебування в одностатевому шлюбі, але яка залишається на посаді, у проповіді на Генеральній конференції засудила заборону деномінації на «квір-духовенство».

Єпископка Карен Олівето з ОМЦ Маунтін Скай (Mountain Sky Area) виступила з проповіддю в понеділок вранці перед початком загальноцерковної Генеральної конференції ОМЦ в Шарлотті, штат Північна Кароліна.

Під час свого виступу Олівето запитала присутніх, чи готові вони «зробити Божу любов видимою у всьому, що ви робите», і чи готові вони «зустріти Ісуса і служити Йому у вигнанцях, принижених і відкинутих на узбіччя».

Олівето навела кілька прикладів таких людей, перерахувавши бездомних, самотніх, бідних, ув’язнених, сиріт, неосвічених, а також кілька прикладів з ЛГБТ-спільноти.

«Чи готові ви зустріти і послужити Ісусу в трансгендерній людині, яка пройшла глибоку духовну подорож, щоб заявити про себе як про створіння Боже?»  Олівето продовжила:  «Чи готові ви зустріти Ісуса і служити Йому в квір духовній особі, яка була вірна Божому покликанню навіть тоді, коли Церква намагалася заперечити це покликання?»

В даний час Дисциплінарна книга ОМЦ називає гомосексуальність «несумісним з християнським вченням» і забороняє висвячувати гомосексуалів, які не перебувають у целібаті, і благословляти одностатеві союзи.

Хоча спроби внести зміни до Дисциплінарного статуту, щоб вилучити ці норми, на Генеральній конференції завжди провалювалися, багато прогресивних людей в ОМЦ чинили опір цим правилам.

Олівето є яскравим прикладом, оскільки вона була обрана єпископкою у 2016 році, незважаючи на те, що перебувала в одностатевому шлюбі, який порушує правила Дисциплінарної книги.

У 2017 році Об’єднана методистська судова рада, вища судова інстанція деномінації, 6-3 голосами визнала обрання Олівето недійсним і закликала розпочати процес усунення її з посади.

«Колегія єпископів будь-якої юрисдикційної або центральної конференції не має права висвячувати єпископа, який сам визнав себе практикуючим гомосексуалом», – заявила Судова рада.

«Згідно з давнім принципом законності, жоден член Церкви чи організація не може порушувати, ігнорувати чи заперечувати церковні закони».

Однак, сім років потому, Олівето залишається єпископом в ОМЦ.

У вересні 2018 року на Олівето подали скаргу через проповідь 2017 року, в якій вона стверджувала, що Ісус мав фанатизм, і висловлювала занепокоєння щодо перетворення Його на «ідола».

«Якщо Ісус може змінитися, якщо Він може відмовитися від своїх фанатизмів і упереджень, якщо Він може усвідомити, що зробив Своє життя занадто малим, і якщо в цьому усвідомленні Він став ближчим до інших і ближчим до Бога, то і ми можемо», – заявила Олівето в 2017 році.

Як повідомляється, скаргу було вирішено пізніше за зачиненими дверима, а конкретні деталі ОМЦ тримає в таємниці.

Напередодні Генеральної конференції близько 7 500 церков проголосували за вихід з ОМЦ через дебати щодо Книги Дисципліни, причому більшість з цих громад вирішили приєднатися до богословськи консервативної Глобальної Методистської Церкви.

Минулого тижня делегати Генеральної конференції проголосували 586-164 голосами за петицію про внесення поправки до конституції ОМЦ, яка дозволяє регіоналізацію, що відкриє двері для різних регіонів глобальної деномінації мати свої власні стандарти щодо ЛГБТ.

Петиція все ще має бути схвалена принаймні двома третинами щорічних конференцій ОМЦ, перш ніж її можна буде ратифікувати.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар