ЄНП підтримує словацьку партію, незважаючи на анти-ЛГБТ висловлювання ії лідера

Правоцентристська група Європейського парламенту, Європейська народна партія (ЄНП), підтримала словацьку партію KDH напередодні дострокових виборів у країні, незважаючи на те, що її лідер Мілан Маєрський назвав ЛГБТІ-“ідеологію” “лихом” і такою ж шкідливою для Словаччини, як корупція.

Коментар Маєрського пролунав у відповідь на запитання аудиторії під час передвиборчих теледебатів напередодні дострокових виборів, призначених на 30 вересня, на яких партія “Християнські демократи за демократію” впритул наблизилася до 5%-го бар’єру.

“Обидва явища є нещастям будь-якої країни, не тільки Словаччини – і корупція, і ЛГБТІ. Це бичі, які руйнують країну. Будь-яку країну”, – сказав Маєрський.

Після хвилі критики і негайних закликів до вибачень Маєрський пояснив у соціальних мережах, що він мав на увазі “ідеологію” ЛГБТІ, а не людей.

Андреа Летановська, лідерка “Демократів”, ще однієї афілійованої з ЄНП партії зі Словаччини, також приєдналася до критики, нагадавши, що “слова ненависті можуть вбити”, оскільки двоє молодих людей були застрелені в результаті терористичної атаки біля гей-бару в Тепларені в жовтні минулого року.

“Чути таке від того, хто відстоює демократичні та християнські цінності, від того, хто повинен любити свого ближнього, це дійсно дуже сумно”, – сказала Летановська.

У відповідь на прохання прокоментувати ситуацію група ЄНП заявила, що повністю поважає і захищає права всіх громадян, але додала слова підтримки своїм словацьким партіям-членам.

“Ми визнаємо, що Словаччина перебуває у виборчій кампанії перед достроковими виборами 30 вересня, і ми бажаємо всім нашим партіям-членам великих успіхів”, – йдеться в заяві групи ЄНП для EURACTIV Словаччина.

KDH – не єдина партія зі Словаччини, що входить до ЄНП, яка має історію ненависницьких висловлювань щодо ЛГБТІ-спільноти.

Наприклад, Ігор Матович, лідер афілійованої з ЄНП партії OĽaNO, отримав нагороду “Гомофоб року” у 2022 році і був номінований на цю нагороду знову за використання трансфобної риторики та зрив мітингу на захист прав трансгендерів у травні.

Партія ЄНП заявила, що не коментує національні дебати під час поточних виборчих кампаній. Вона додала, що в березні 2023 року вітала європейський правоцентристський ЛГБТ+ Альянс як асоційовану організацію і підтримала його цілі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією