“Є гравці, у яких з цим проблеми”. Акція на підтримку ЛГБТ-спільноти у лізі Франції пройшла зі скандалом: що сталося

На неї відреагувала міністерка спорту країни.

У чемпіонаті Франції розгорівся скандал, пов’язаний з акцією Французької професійної ліги (LFP) на підтримку ЛГБТ-спільноти. У ній відмовилися брати участь деякі футболісти.

У чемпіонаті Франції 12-14 травня відбулися матчі 35-го туру Ліги 1. Тур передував Міжнародному дню боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією, який відзначається 17 травня.

Напередодні 17 травня LFP закликала футболістів підтримати боротьбу із упередженнями на сексуальному підґрунті. Однак вона викликала негативну реакцію у деяких гравців та тренерів.

Що сталося?

Французька професійна ліга, національний керівний орган французького футболу, закликала гравців Ліги 1 носити футболки з веселковим номером на спині. Акція стосувалася лише матчів 35-го туру та була підтримана клубами. На це прохання Національна спілка професійних футболістів (UNFP) заявила, що футболісти не повинні передавати “колективні повідомлення”.

Деякі гравці “Тулузи” відмовилися виходити у футболках з веселковим номером. Зрештою, клуб вирішив їх взагалі не включати до заявки на гру. Один з них – марокканський захисник Закарія Абухлал, який відреагував на акцію LFP дописом у Twitter.

“Повага — це цінність, яку я дуже поважаю. Вона поширюється на інших, але також включає повагу до моїх особистих переконань. Тому думаю, що не є найкращим варіантом для участі в цій кампанії”, — написав футболіст.

Натомість “Нант” оштрафував свого нападника Мостафа Мохамеда за відмову виходити у футболці з веселковим номером. Клуб передасть кошти у фонд, який домомагає постраждалим від гомофобії.

Що було далі?

Тренер “Бреста” Ерік Рой назвав цю акцію “катастрофою”. Наставник команди, що веде у нинішньому сезоні боротьбу за виживання, зазначив, що у деяких футболістів є упередження щодо участі у такому заході.

“Є гравці, у яких з цим проблеми. Кожен вільний висловлювати свою думку. Особисто у мене з цим немає проблем. Але є футболісти, у яких з цим можуть бути проблеми”, – сказав Рой.

Натомість міністерка спорту Франції Амелі Удеа-Кастера висловила свою підтримку кампанії. Ба більше, колишня тенісистка зазначила, що клуби мають право застосовувати санкції щодо гравців, які відмовилися підтримувати акцію проти гомофобії.

“Я вважаю, що застосування санкцій — це відповідальність клубів. Під час такої акції, в якій беруть участь усі клуби та виступають проти дискримінації, ти маєш взяти участь”, – сказала функціонерка.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією