Як 4 сезон скріалу “Sex Education” підвів асексуальну спільноту з персонажем О

Асексуальна активістка та консультантка зі статевого виховання Ясмін Бенуа розповіла PinkNews про негативну реакцію на асексуального персонажа О в четвертому, останньому сезоні серіалу “Статеве виховання”.

У телевізійному ландшафті, де вже бракує асексуальної репрезентації, Ясмін Бенуа взяла на себе місію змінити цей наратив. Відома асексуальна активістка раніше говорила про свою радість від зустрічі з такими новаторськими персонажами, як Айзек з “Серцеїда” (у виконанні Тобі Донована), і сподівалася повторити успіх іншого популярного квір-серіалу для підлітків Netflix – “Сексуальна освіта”.

У четвертому сезоні з’явився цілий ряд сюжетних ліній ЛГБТК+, у тому числі новий асексуальний персонаж Сара “О” Оуен (Таддеа Грем), яка грає сексуально орієнтовану студентку-терапевтку коледжу Кавендіша і закляту суперницю Отіса (Аса Баттерфілд).

Бенуа була запрошена Netflix як консультантка персонажа, пропонуючи унікальне і тонке розуміння асексуального досвіду і сподіваючись допомогти втілити його на екрані. Однак після виходу восьмисерійного сезону 21 вересня швидко стало зрозуміло, що О – відносно недопрацьований персонаж, який слугує не більше, ніж холоднокровним антагоністом серіалу.

Після потоку образ з боку фанатів Бенуа опублікувала “тред Х” після виходу четвертого сезону на екрани, стверджуючи, що кілька ключових сцен, які пояснюють сексуальність О, мотиви її поганого ставлення до улюбленої героїні фанатів Рубі (Мімі Кін) і проблеми, з якими вона стикається як асексуальна кольорова жінка, не увійшли до остаточного варіанту фільму.

У розмові з PinkNews Бенуа пояснила, що, спостерігаючи за розгортанням сюжетної лінії О, вона була шокована тим, як ця героїня виглядала на екрані.

“Коли я подивилася фільм, то зрозуміла, що деякі речі були перекладені не за планом, деякі речі були вирізані, інші змінені. Тоді я зрозуміла, чому персонаж отримав таке неоднозначне сприйняття”, – розповідає вона.

Хоча Бенуа розуміла, що О грає ворога Отіса, вона чітко дала зрозуміти, що “не хотіла, щоб вона стала антагоністом сезону”, додавши, що багато “нюансів загубилося в перекладі”.

Ясмін Бенуа (праворуч) виступила консультанткою для асексуального персонажа “Сексуальної освіти” О, якого зіграла Таддея Грем (праворуч). (Netflix/Supplied)

Наприклад, сцена, в якій 10-річна О ображає Рубі, розповідаючи іншим дівчатам, що вона обмочилася в ліжко, мала на меті відволікти її від власної невпевненості після того, як її дражнили як “фригідну” та приховати її асексуальність. Натомість зрада О виглядала абсолютно неспровокованою і зловмисною.

В іншому місці Отіс мав би зробити ще більш провокаційні сексистські зауваження на адресу О, спонукаючи її розповісти про свою орієнтацію і назвати його жінконенависником під час їхніх дебатів у студентській раді. Її вибачення перед Рубі також приходять набагато пізніше в сезоні, ніж планувалося спочатку.

Хоча Бенуа “сумнівається в наявності злого наміру” з боку продюсерської команди, яка робила фінальні правки, вона добре розуміє потенційні наслідки для асексуалів.

“Я не звинувачую нікого конкретно, я думаю, що це просто те, що відбувається на телебаченні, – продовжує вона.

“Але коли ви маєте буквально єдину кольорову асексуальну жінку на телебаченні, і це дійсно важливий момент для спільноти, ви повинні бути набагато обережнішими, коли представляєте те, що по суті становить половину того, що ми маємо”.

“Особливо в таких великих серіалах, як “Статеве виховання”, погано виконана репрезентація може посилити стереотипи та сформувати негативні погляди.”

“[Зображення О як] злих і непривабливих людей не тільки посилює думку, що асексуали за своєю природою черстві і не спілкуються з людьми, але й завдає шкоди меншості асів, які нарешті можуть побачити себе в чомусь, а потім бачать [жахливий] прийом”, – говорить Бенуа.

Найбільше Бенуа розчаровує те, що вона увійшла в кімнату для написання книги з головним наміром – уникнути подібних зображень і наслідків.

“Я завжди казала з самого початку, що б ми не робили, ми повинні переконатися, що вона не виглядає як лиходійка, що ми не робимо злий, асексуальний стереотип, – зазначає вона.

“А потім випадково саме це і сталося”.

Тепер шанувальники в соціальних мережах спрямовують свою злобу на Бенуа через її публічну участь у фільмі з погано сприйнятим персонажем. Бенуа називає себе “легкою мішенню”.

“Я єдина людина, яку ви дійсно можете бачити [пов’язаною з персонажем], – каже вона. “Тож це, безумовно, прикро, тому що я провела всю свою кар’єру, намагаючись зробити так, щоб асексуальна репрезентація була позитивною”.

27-річна Бенуа, яка стала першою в історії асексуальною гранд-маршалкою Нью-Йоркського прайду в червні, продовжує: “Я вклала у цей образ стільки сил, що важко не сприймати його особисто: “Я вклала так багато себе в цей персонаж, і трохи важко не сприймати це на свій рахунок, коли я думала: “Так, цей персонаж – це я, нарешті, після всіх цих років”, а потім всі такі: “Ну, круто, ми її ненавидимо””.

Незважаючи на те, що Бенуа бореться з негативом, який надходив на її адресу протягом останнього тижня, вона також хоче зосередитися на позитивних аспектах часу, проведеного О. на заняттях зі статевого виховання, що, за її словами, є “половиною кроку в правильному напрямку” для збільшення представництва асексуалів.

“Я сподіваюся, що асексуальні меншини, зокрема, не приймуть негативну реакцію занадто близько до серця”, – підсумовує вона.

“Це було важко, навіть я намагаюся думати про це в позитивному ключі, але мені також доводилося чути, як люди казали: “Ми бачили, до чого ти прагнеш”. Я сподіваюся, що люди ще раз побачать потенціал, і ми зможемо віддати належне цьому персонажу”.

Перший-четвертий сезони “Сексуального виховання” вже доступні на Netflix.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією