“Я можу бути таким завжди”: Як транс*артист знайшов “свій дім” у середовищі дрег-кінгів

Для дрег кінг Персі Нон Грата сцена – це не лише місце, де він любить виступати і робити “безглузді” речі, це також місце, де він знайшов “прекрасну” спільноту і місце, яке тепер називає “домом”.

За своєю суттю, дрег – це творчий акт, який демонструє плинність гендеру і є потужною та особистою формою самовираження для таких виконавців, як Персі. Драг дав Персі можливість розширити межі, знайти спільноту та ще більше втілити свою автентичність як трансгендерної людини.

У червні лондонський дрег кінг опублікував у TikTok відео з веселого, але трагічного похорону Ремі, щура з мультфільму “Рататуй” студії Disney-Pixar. На відео, яке наразі має понад 1,1 мільйона переглядів, Персі – одягнений як сміттяр, що перетворився на фальшивого шеф-кухаря Альфредо Лінгвіні – вшановує свого покійного друга зворушливим виконанням хіта Селін Діон “It’s All Coming Back to Me Now”.

Персі розповідає PinkNews, що вірусна слава “дивна”, оскільки все це було “дуже раптово” і “дуже інтенсивно”, але вона дала йому платформу для поширення любові до королів дрегу.

Персі розповів PinkNews, що він був приголомшений славою TikTok. Він “до біса любить” Рататуя і є “великим шанувальником щурів”, тому розуміє привабливість цієї акції.

“Популярність TikTok була дивною, – зізнається він. “Це було дуже несподівано і дуже інтенсивно, але також я виріс в окопах Tumblr.

“Я пам’ятаю цей дискурс. Я пам’ятаю, як це відбувається”.

Він пояснює, що драг – це не лише втілення образу Рататуя на сцені, але й спосіб для нього ще більше прийняти та відсвяткувати свою ідентичність.

Персі “трансформується стільки ж, скільки [він] займається драгом”, тому він бачить своє зростання як художника, позначене різними віхами в його транс-подорожі.

“На кожному драг-шоу, на яке я ходжу, я кажу: “Подивіться на ці жахливі маленькі волосинки, які у мене ростуть! Подивіться на волосся на моїх руках!”, – каже він.

“Я був так схвильований волоссям на руках, на животі, що мій голос упав. Всі були в захваті.”

“Це так чудово – поєднувати те, що мені подобається – творити в дурнуватий, смішний, табірний спосіб – з тим, що є справді сильним в моїй особистості.”

“Я не можу бути щасливішим. Я відчуваю, що витратив так багато свого життя, намагаючись знайти дім і не знаючи, куди я вписуюся і де мої люди.”

“Я дивлюся навколо драг-шоу, на сцену, на всіх, кого я знаю, на всіх, кого я зустрічав, і щиро – я на тестостероні, щоб більше не плакати – майже плачу про це, тому що це те, чого я бажав”.

Персі Нон Грата використовує свою платформу в соціальних мережах, щоб поширювати інформацію про драг-кінгів, які були “витіснені на узбіччя”. (Instagram/Percy Non Grata)

Він додає, що було “так чудово” бути частиною “прекрасного” простору, який є настільки ж гостинним, як і стверджуючим.

Це далеко від його досвіду, коли він ріс у Портсмуті і відвідував католицьку школу. У молодості він думав, що перехід – це “щось, що сталося на Tumblr”, а не “щось, що сталося в реальному житті з реальними людьми”.

Коли він переїхав до Лондона, Персі почав спілкуватися з іншими транслюдьми на драг-королівській сцені. Він зрозумів, що бути трансґендером і трансґендерність – це не лише те, що “роблять лише інші люди”, але й те, що він теж може.

“Багато людей проходять цей шлях”, – пояснює він.

Вони починають танцювати і розуміють: “О, я хлопчик, і мені подобається бути хлопчиком, тому що я зрозумів це, танцюючи”.

“Я пішов протилежним шляхом, де я був таким: “Я не хочу прикидатися хлопчиком”.

“Я не хочу, щоб весь прикол був у тому, що “О, це смішно, тому що ти насправді дівчина, яка прикидається хлопцем”.

“Тож я вирішив, що хочу вийти в світ як транс*персона, перш ніж почати займатися перевдяганням. Так я і зробив.

“Я вийшов і почав приймати тестостерон одночасно з тим, як почав займатися драгом. Я новачок у дразі”.

@percy.non.grata.drag Why do Drag Kings love the song Career Boy? Because we don’t make enough money to quit that 9 to 5 lifestyle 👨‍💼📊 #dragking #dragkings #dragkingsofinstagram #dragkingsoftiktok #dragkingmakeup #dragkingperformance #kingingout #dragkingcommunity #queerperformer #lgbtqia #queer #genderbender #genderqueer #nonbinary #tomboy #butch #masculineofcenter #androgynous #dragkingstyle #dragkinglife #dragkingforaday #tiktokdrag #tiktokdragking #tiktokqueer #tiktoklgbtqia #tiktokperformance #tiktokfamous ♬ original sound – AN115J

Для Персі Нон Грата драг – це “безпечний, красивий простір” для транс-спільноти. На цій сцені “багато королів дрегу є гендерними квірами, транс-чоловіками або транс-чоловіками”.

Можливість вдягнутися чоловіком і нанести макіяж драг короля – це “перший крок до камінг-ауту для багатьох транс-людей”, тому що це “експерименти з гендером”.

Персі згадує, що колись йому “не дозволяли грати хлоп’ячі ролі” як “маленькому квіру”, і це “по-справжньому прекрасно”, що тепер він може бути “саме тим, ким [він], бляха, хоче бути” на сцені і поза нею.

“Цьому більше немає кінця”, – каже він. “Я можу бути таким назавжди”.

Наявність простору для розмов про ідентичність за випивкою та драг-шоу було “дуже важливим” для того, ким Персі є і ким він став, тому що він знає: “Я в безпеці, і мене підтримують”.

“У більшості цис, гетеро сценах люди хочуть підтримати тебе, – пояснює він. Вони хочуть бути союзниками, або вони миряться з цим і кажуть: “Так, звичайно”.

“Але це не той комфорт і абсолютне розуміння, які я відчуваю на дрег кінг сцені; коли інші королі точно знають, що я маю на увазі, коли говорю щось про гендер, це дуже розкріпачує.”

“Бути королем, виходити на сцену, спілкуватися з людьми після виступу, і навіть більше, ніж просто спілкуватися з людьми, – це так прекрасно”.

Драг королі залишаються відсутніми в поп-культурі

Незважаючи на спроби урізноманітнити гендер, сексуальність та походження своїх акторів в останні роки, королеви шоу RuPaul’s Drag Race, безумовно, залишаються саме королевами.

Вікторія Скоун, яка стала першою королевою AFAB [визнаною жінкою при народженні], що з’явилася в одній з франшиз шоу, принесла перший образ драг короля у франшизу в шоу “Канада проти світу” у 2022 році.

На сьогоднішній день жоден драг-король ніколи не брав участь у шоу Drag Race та їхніх спін-оффах, кількість яких постійно зростає.

Поки Drag Race відстають, інші шоу та простори випереджають їх.

Хьюго Гррл увійшов в історію як перший драг-король і транс-чоловік, який з’явився на новозеландському реаліті-шоу House of Drag у 2018 році.

Рік по тому Лендон Сидер став першим драг-королем, який виграв американське реаліті-шоу, коли змагався у шоу Dragula братів Буле.

Драг-артист Chiyo залишив свій слід, ставши першим транс-фіналістом в історії конкурсу “Містер Гей Англія” у 2020 році.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от 💫 Percy Non Grata 💫 (@percynongrata)

Незважаючи на те, що королям драгу не приділяється стільки ж уваги, скільки королевам, Персі Нон-Грата із задоволенням використовує свою платформу, щоб поділитися любов’ю до своєї спільноти.

Він жартує, що кожен драг-король у Лондоні знає, що він їхній “найбільший і найпалкіший фанат номер один”, який “кричить у першому ряду”.

“Нас так недооцінюють. Ми неймовірні артисти”, – каже він.

“Я бачив деяких драг королів і просто фізично не міг з ними розмовляти, тому що вони були настільки до смішного хороші.”

“Концепції, подача, виконання, все – просто до смішного високий рівень”.

Персі каже, що бачити, як драг королів “витісняють на узбіччя”, “принижують” або використовують як “символічних” виконавців, його “абсолютно не влаштовує”.

“Тепер у мене є платформа, щоб говорити як король, – додає він.

“Я збираюся використовувати її, щоб покращити своїх колег-королів, тому що я дуже люблю їх усіх, і тому я почав створювати TikTokи про те, що я драг-король. Я збираюся продовжувати це робити”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією