Ходор з “Гри престолів” став свідком стрілянини в гей-клубі Белфаста у 1997 році: “Це був безпечний простір

Крістіан Нейрн, який зіграв Ходора в популярному серіалі “Гра престолів” на каналі HBO, розповів про те, що був свідком вбивства поліцейського в нічному гей-клубі в Північній Ірландії в 1997 році.

Актор, який відкрив свою орієнтацію в 2014 році, бачив, як застрелили 24-річного Даррена Бредшоу в той час, коли Parliament Bar, який відкрився в 1994 році, був єдиним закладом для ЛГБТК+ в Белфасті.

Нейрн, якому на момент вбивства був 21 рік (зараз актору 47 років), розповів про те, як стрілянина вплинула на тих, хто став її свідком.

Нейрн розповів, що він щойно випив свій перший напій, коли помітив Бредшоу, постійного відвідувача закладу, який стояв біля бару.

Потім до кімнати увійшов чоловік з “дивно намальованою бородою”.

“Ми з друзями подумали: “Подивіться на нього”, – розповідає Нейрн в подкасті BBC “Кров на танцмайданчику”.

“Він виглядав знервованим, він явно когось шукав”.

“Дівчина стояла біля бару вся в крові”

Потім чоловік тричі вистрілив Бредшоу в спину з близької відстані.

“Музика тривала секунду, перш ніж стихла, я пам’ятаю дівчину в барі, яка стояла вся в крові, – розповідає зірка зростом 6 футів 10 дюймів.

“Цей хлопець просто виштовхнув її ногою, ніби вибив двері. Я подивився йому в очі, думаю, ми всі подивилися йому в очі, коли він виходив.

“Це сталося так швидко. Настала оглушлива тиша, наче вибухнула бомба”.

“Він вигнав мене з дому”

У той час як персонал покинув заклад, а постійні відвідувачі трималися подалі від нього, наслідки були набагато більш особистими для Нейрна, який також знявся в піратській комедії “Наш прапор означає смерть”.

Вже відкрившись своїй мамі, яка, за його словами, “завжди чудово ставилася” до його сексуальної орієнтації, Нейрн був змушений розповісти про свою сексуальність дідусеві, пояснивши йому жах, який він побачив.

“У свій час він був досить великим пліткарем і розповідав про це своїм старим друзям-фермерам. Один з них, очевидно, дивився новини, і він [сказав]: “Це був гей-бар”.

“Так мій дідусь дізнався, що я гей, і вигнав мене з дому”.

Parliament Bar у Белфасті був “безпечним місцем” для ЛГБТК+ спільноти

До стрілянини Parliament Bar був “дивовижним місцем”, “безпечним простором [для] людей, яких репресували все їхнє життя”, – додав Нейрн.

“Ми були там щосуботи, на одній сцені кожного вечора тижня. Ви заходили до бару внизу, і він був абсолютно переповнений”.

Хоча Ірландська національно-визвольна армія, республіканське воєнізоване угрупування, взяла на себе відповідальність за смерть Бредшоу, нікого не було засуджено за цей злочин, і справа залишається нерозкритою.

Поліція вважає, що вбивство Бредшоу було сплановане після того, як після стрілянини було знайдено згорілу машину для втечі, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Під час стрілянини в Північній Ірландії процвітала гомофобія, і цей інцидент викликав шок у ЛГБТК+ спільноті, змусивши багатьох триматися подалі від місця проведення заходу.

До того, як Північна Ірландія запровадила одностатеві шлюби у 2020 році, Нейрн назвав ганьбою те, що його батьківщина не змогла ухвалити закон про одностатеві шлюби.

У 2019 році він знову висловився в інтерв’ю для Thompson Reuters Foundation і розкритикував ситуацію з правами геїв у Північній Ірландії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією