WBC на найближчому конгресі визначить свою позицію щодо транс*персон у боксі

Всесвітня боксерська рада (WBC) виступила з офіційною обіцянкою визначитися зі своєю позицією щодо участі транс*персон у жіночих змаганнях з профі-боксу на своєму найближчому конгресі, передає inbusiness.kz.

Конгреси WBC, однієї з головних професійних боксерських організацій у світі, проводяться щороку. Черговий із них, 60-й за рахунком, мав пройти у листопаді цього року у Казахстані. Таке рішення було ухвалено у листопаді минулого року, на 59-й Конвенції Всесвітньої боксерської ради в США, щоправда, у травні поточного року керівництво WBC офіційно заявило, що не проводитиме цього року свій конгрес взагалі – через нестабільну політичну ситуацію у світі. Таким чином, найближчий конгрес ради пройде в 2023 році, де – поки невідомо, проте відомо, що до порядку денного цього заходу увійде питання про допуск (або недопуск) транс*персон до жіночих боїв під егідою WBC.

“Участь трансгендерів у спортивних єдиноборствах – спірна тема, цінностями WBC є лояльність, чесність і справедливість. Ми піднімаємо бокс і захищаємо здоров’я та благополуччя всіх боксерів – у цьому наш головний пріоритет. Ми прагнемо захищати права людини, викорінювати дискримінацію і допомагати тим, хто більше всього цього потребує. Ми вважаємо, що бокс — для всіх, тому на нашому наступному щорічному Конгресі трансгендерний бокс стане однією з головних тем для обговорення”, — йдеться у тексті заяви організації, поширеній у ЗМІ у середу.

Нагадаємо, що противники допуску транс*персон до жіночих змагань стверджують, що вони мають несправедливу перевагу перед цисгендерними жінками у спортивних змаганнях і можуть поставити під загрозу такі контактні види спорту, як бокс, здоров’я суперниць через відмінності у фізіології. На думку противників допуску транс*персон до жіночих змагань, фізіологічні відмінності між жінкою і чоловіком, що вирішив зробити транс-переход, не усуваються трансгендерною гормональною терапією повною мірою. Прихильники ж допуску атлетів, що зробили транс-перехід, до жіночих змагань стверджують, що прописані транс*персонам блокатори статевого дозрівання і естроген пригнічують рівень тестостерону і зменшують м’язову масу у трансгендерних жінок.

Нагадаємо, що на літній Олімпіаді-2020 у Токіо, яка через пандемію коронавірусу була проведена в серпні 2021 року, вперше виступила транс*персона: у жіночих змаганнях з важкої атлетики у ваговій категорії до 87 кілограмів на поміст вийшла Лорел Хаббард, яка здобила транс-перехід у 2012 році. Особливих спортивних лаврів вона не здобула, проваливши всі свої спроби підняти штангу вагою в 125 кілограмів, але доріжку на Ігри транс*персонам, схоже, протоптала: Міжнародний олімпійський комітет після її виступу заявив, що питання про участь чи неучасть транс*персон у міжнародних змаганнях перебуває у компетенції міжнародних федерацій з конкретних видів спорту. А це означає, що лютнева зимова Олімпіада в Пекіні могла стати останніми Іграми, в яких не брало участі жодної транс*персони.

Ігор Воротний

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією