В’єтнам оголосив про заборону вважати «хворобою» приналежність до ЛГБТ

МОЗ закликало з повагою ставитися до представників спільноти

Уряд В’єтнаму оголосив, що приналежність до ЛГБТ-спільноти не є хворобою. Рішення назвали «величезною зміною парадигми». Про це пише The Guardian.

У рішенні, що надіслали до провінційних і муніципальних відділів охорони здоров’я й опублікували на сайті уряду, вказано, що приналежність до ЛГБТК+ «зовсім не є хворобою», тому її «не можна й не треба лікувати». Міністерство охорони здоров’я заявило, що медичні працівники повинні з повагою ставитися до представників спільноти й гарантувати, що вони не зазнають дискримінації.

У рішенні також вказано, що якщо ЛГБТ-люди потребують підтримки, «вона має бути у формі психологічної допомоги та здійснюватися лише тими, хто має знання про сексуальну ідентичність».

«Ми не можемо переоцінити, наскільки важливим є це оголошення. Хоча ставлення не зміниться миттєво, це означає величезну зміну парадигми. Оскільки В’єтнам вважається найбільш надійним джерелом у сфері медицини, вплив на соціальне сприйняття ЛГБТ буде величезний», – зауважив Кайл Найт, старший дослідник охорони здоров’я та прав ЛГБТК+ у Human Rights Watch.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією