Вуличний проповідник з Белфасту Райан Вільямсон, якому загрожує розслідування “злочину на ґрунті ненависті”, заявив, що його висловлювання про ЛГБТ були “вирвані з контексту

Зауваження були широко засуджені, і поліція заявила, що інцидент розслідується як потенційний злочин на ґрунті ненависті

Вуличний проповідник, якого зняли на відео з образливими коментарями на адресу ЛГБТ-спільноти під час прайду в Белфасті, заявив, що його висловлювання були “вирвані з контексту”.

Райан Вільямсон з організації “Спасіння на вулицях” був записаний в суботу напередодні параду, коли стверджував, що геї “хочуть зґвалтувати наших дітей”.

Ці висловлювання були широко засуджені, а поліція заявила, що інцидент розслідується як можливий злочин на ґрунті ненависті.

Пан Вільямсон сказав, що з ним ще не зв’язувалася поліція з приводу його коментарів.

Але він сказав, що офіцери зв’язувалися з ним у зв’язку з передбачуваним нападом на нього і “розриванням” Біблії у нього на очах.

На відео потрапила мить, коли пан Вільямсон сказав:

“Гомосексуали знахабніли настільки, що хочуть ґвалтувати праведників, і саме це відбувається сьогодні – вони хочуть ґвалтувати наших дітей, вони хочуть ґвалтувати нашу країну, вони хочуть грабувати і вони хочуть красти, і все це в ім’я любові”.

Виступаючи на шоу Нолана на BBC, пан Вільямсон сказав, що він не вірить, що члени ЛГБТ-спільноти хочуть ґвалтувати дітей.

“Звичайно, я не мав цього на увазі”, – сказав він у програмі, додавши, що його зауваження були “вирвані з контексту” і “абсолютно неправильно витлумачені”.

На запитання, чи буде він відкликати свої слова, він відповів, що “відкличе їх у тому сенсі, що вони були вирвані з контексту”.

Він сказав, що своїми словами він мав на увазі що “нашу країну і наших дітей ґвалтує пробуджена гомосексуальна ідеологія”.

Пан Вільямсон сказав, що вірить в те, що Бог покликав його “виступити проти зла гомосексуальної ідеології та порядку денного”.

“Я говорив з багатьма гомосексуалами, у мене багато друзів-гомосексуалів, я не не люблю людей – я люблю їх, але я люблю Бога більше, і я люблю правду більше, тому я говорю їм правду”, – сказав він.

Він додав: “Свобода слова трактується як мова ненависті, особливо коли люди беруть 18-секундний кліп, виривають його з контексту і поширюють у ЗМІ”.

Інтерв’ю викликало певну критику, зокрема, член ради СДЛП Шеймас де Фауте написав у Твіттері директору BBC Північної Ірландії Адаму Сміту, щоб запитати, в чому полягає суспільний інтерес у тому, щоб пан Вільямсон взяв участь у програмі.

Після інтерв’ю ведучий Стівен Нолан сказав, що його програма не цурається “незручних” дискусій.

Він сказав, що “немає дебатів навколо обурливих слів, які сказав цей чоловік”, але є дебати в інтересах громадськості щодо того, що є свободою слова.

У понеділок співголова Белфаст-прайду Джон О’Доерті заявив, що “використана мова була абсолютно неприйнятною”.

Він повідомив, що цього тижня комітет прайду зустрінеться з вищим керівництвом поліції з приводу більш масштабного заходу і має намір підняти це питання перед ними.

Радник Альянсу Міккі Мюррей сказав, що представники громадськості були “видимо і чутно обурені” цими зауваженнями.

“Белфаст-прайд – найбільший, найяскравіший, найінклюзивніший парад у нашому місті. Тому було вкрай прикро чути, як люди, які проголошують себе християнами, проповідують ненависть у суботу”, – сказав він.

Тисячі людей вийшли на вулиці Белфаста в суботу на найбільший в історії міста прайд-парад.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією