Високий суд Домініки скасував заборону на одностатеві стосунки

Верховний суд Домініки скасував заборону на одностатеві стосунки за взаємною згодою в цій острівній державі Карибського басейну.

Суд постановив, що частина закону, яка криміналізувала одностатеві стосунки, суперечить конституції країни.

Гей, який проживає в Домініці і подав позов до суду, заявив, що закон порушує його конституційні права.

ЛГБТК-активісти привітали це рішення, назвавши його “важливою віхою в триваючій боротьбі за права ЛГБТК в Карибському басейні”.

Суд постановив, що розділи 14 і 16 Закону про сексуальні злочини, які криміналізують одностатеві стосунки між повнолітніми особами за згодою, є неконституційними.

У своєму рішенні суддя Кімберлі Сенак-Фульгенс зазначила, що суд встановив, що вони порушують право на свободу, свободу вираження поглядів і захист особистого життя, як це закріплено в конституції країни.

Анонімний позивач, відкритий гей, заявив, що ці закони прирекли його “жити в постійному страху перед кримінальним покаранням за участь у сексуальних стосунках за взаємною згодою”, а також стверджував, що ці закони підбурюють до “ненависної і насильницької поведінки по відношенню до нього та інших ЛГБТ”, що, за його словами, заважає йому “жити і виражати себе вільно і з гідністю”.

Реагуючи на рішення суду, Деріл Філліп, засновник благодійної організації “Права меншин Домініка” (MiRiDom), сказав: “Це рішення відкриває багатообіцяючий шлях до відновлення гідності та прав ЛГБТ-спільноти на Домінікані: “Це рішення ставить Домініку на багатообіцяючий шлях до відновлення гідності людей і захисту прав ЛГБТК-людей на приватність, здоров’я і свободу від катувань і жорстокого поводження, що відповідає міжнародним зобов’язанням у сфері прав людини”.

Він додав, однак, що це рішення не означає, “що гомофобія припиниться завтра”. “Це процес”, – сказав пан Філліп.

Outright International,  правозахисна ЛГБТІК організація заявила: “Декриміналізація допомагає створити середовище, в якому ЛГБТК-люди можуть жити відкрито, не боячись переслідувань, дозволяючи їм отримати доступ до охорони здоров’я, освіти та працевлаштування, не стикаючись з дискримінацією”.

“Скасування цих дискримінаційних законів є свідченням невтомних зусиль активістів, адвокатів та союзників, які протягом тривалого часу боролися за справедливість та рівність. Це перемога в боротьбі за права людини і важлива віха в триваючій боротьбі за права ЛГБТК в Карибському басейні”, – сказала виконавчий директорка Outright Марія Сьодін.

Закони, що криміналізують сексуальні стосунки між людьми однієї статі в англомовних країнах Карибського басейну, були вперше запроваджені британцями під час їхнього правління у 1800-х роках, йдеться у звіті Outright.

В останні роки низка англомовних країн Карибського басейну скасували такі закони, в тому числі Антигуа і Барбуда, Барбадос. Беліз, Сент-Кітс і Невіс, Тринідад і Тобаго. Справа також перебуває на розгляді в Сент-Люсії.

П’ять інших країн Карибського басейну – Гайана, Гренада, Ямайка та Сент-Вінсент і Гренадіни – досі криміналізують одностатеві стосунки.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар