Відкритий конкурс на отримання міні-грантів «Підтримка ініціатив спільнот у вирішенні проблем, пов’язаних з підготовкою до зимового періоду»

Відкритий конкурс на отримання міні-грантів «Підтримка ініціатив спільнот у вирішенні проблем, пов’язаних з підготовкою до зимового періоду»

МБФ «Альянс громадського здоров’я» (далі Альянс) – провідна професійна організація, що у співпраці з ключовими громадськими організаціями, Міністерством охорони здоров‘я та іншими урядовими органами веде боротьбу з низкою епідемій, у т.ч. ВІЛ/СНІД і ТБ в Україні, керує профілактичними програмами, допомагає найбільш постраждалим від війни верствам населення та надає якісну технічну підтримку й фінансові ресурси організаціям на місцях. Місією Альянсу є зниження розповсюдження інфекцій та смертності і зменшення негативного впливу епідемій шляхом підтримки громадської протидії ним в Україні, а також шляхом поширення ефективних підходів до профілактики й лікування у Східній Європі та Центральній Азії.

Як незалежна юридична особа, зареєстрована в Україні з 2003 року й після набуття управлінської самостійності з січня 2009, Альянс поділяє цінності та залишається членом глобального партнерства Альянсу громадського здоров’я (міжнародної благодійної організації, що поєднує 30 організацій з різних країн, з Секретаріатом у м. Хоув, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії).

Альянс оголошує прийом заявок на участь у відкритому конкурсі на отримання цільової благодійної допомоги (міні-грантів) «Підтримка ініціатив спільнот у вирішенні проблем, пов’язаних з підготовкою до зимового періоду».

Конкурс оголошується в рамках проєкту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення» за фінансової підтримки  IEA та за технічної підтримки й координації благодійної організації Christian Aid.

Основна мета цього конкурсу: підтримка ініціатив спільнот для покращення їх добробуту в умовах війни та розвитку їх потенціалу для подальшої допомоги нужденним. 

Цільова благодійна допомога в рамках цього конкурсу – це міні-грант, який надається партнеру-представнику ініціативної групи спільноти (див. визначення нижче), чи допомога ініціативній групі спільноти в іншій формі, визначеній Конкурсною комісією, для вирішення окресленої в заявці проблеми чи реалізації громадської ініціативи, які мають на меті швидку відповідь на нагальні потреби спільнот в умовах війни та кризи.

Розмір цільової благодійної допомоги, яку можна отримати в рамках цього конкурсу, складає від 100 000 гривень до 182 000 гривень.

Конкурсна комісія Альянсу при розгляді заявок може прийняти рішення щодо часткового фінансування отриманої заявки, якщо таке можливо для реалізації поданої  ініціативи, або запропонувати заявнику переглянути бюджет чи залучити додаткове фінансування.

В певних випадках за обґрунтованої потреби Конкурсна комісія Альянсу може погодити збільшення розміру фінансування поданої заявки за підтвердження відповідного директора Альянсу та наявності доступного бюджету.

До участі в конкурсі запрошуються ініціативні групи спільнот.

Ініціативна група спільноти – це група представників певної спільноти, сформована для вирішення конкретної проблеми чи реалізації ініціативи/проєкту. Ініціативна група займається підготовкою та поданням заявки на отримання цільової благодійної допомоги, а в разі отримання фінансування – реалізацією та звітністю відповідно до затвердженої заявки.

Ініціативні групи, які подають заявки на отримання фінансування, представляють інтереси людей/спільнот, що потребують нагальної гуманітарної допомоги та вирішення проблеми:

 • представники уразливих до ВІЛ груп (ЛВІН, ЛЖВ, СР, ЧСЧ, ЛГБТ),
 • жінки з дітьми,
 • багатодітні сім’ї,
 • внутрішньо переміщені особи (ВПО),
 • люди з обмеженими можливостями (особи з інвалідністю),
 • люди, що опинилися у складних життєвих обставинах, та інші.

Ініціативні групи можуть бути як офіційно зареєстрованими організаціями (наприклад, НУО, громадська організація, волонтерський рух, благодійний фонд, релігійна організація тощо), так і незареєстрованими групами, які об’єдналися для вирішення проблеми на територіях, звільнених від окупації або в місцях перебування значної кількості внутрішньо переміщених осіб.

ВАЖЛИВО: Незареєстровані групи та громадські ініціативи повинні подавати заявку на конкурс разом з партнерською зареєстрованою організацією, зареєстрованою юридичною особою, яка виступає партнером-представником Ініціативної групи спільноти задля вирішення проблеми чи реалізації проекту, при цьому така організація повинна бути внесеною до Реєстру неприбуткових організацій та установ, або надати в заявці обґрунтоване пояснення щодо відсутності такої партнерської організації.

Розгляд отриманих заявок та вибір переможців, які отримають цільову благодійну допомогу, проводиться Конкурсною комісією Альянсу відповідно до визначених нижче критеріїв.

Критерії оцінки заявок від ініціативних груп спільнот:

 • Актуальність проблеми. Проблема для вирішення є нагальною та актуальною для представників спільноти та/чи мешканців сіл, селищ, міст тощо. Проблема відповідає тематиці оголошеного конкурсу;
 • Термін вирішення проблеми. Проблема, яка описана в заявці, повинна бути вирішена протягом 1,5-2 місяців, терміни реалізації повинні бути реалістичними та досяжними;
 • Соціальний вплив. Вигода від вирішення проблеми, запропонованої в заявці, має бути для багатьох представників спільноти та/чи мешканців сіл, селищ, міст тощо;
 • Перспектива вирішення проблеми. Заявка має містити чіткий план вирішення проблеми з конкретними термінами та відповідальними особами, реалістичний та детальний бюджет, який відповідає плану реалізації;
 • Мотивація ініціативної групи спільноти. Команда має бути зацікавлена в вирішенні проблеми і здатною реалізувати запропоновану ідею в життя в короткий термін.

Кожний критерій оцінюватиметься членами Конкурсної комісії за допомогою бальної шкали від 0 (мінімально) до 5 (максимально) балів. Заявки від ініціативних груп, які наберуть найбільшу кількість балів за всіма критеріями оцінки, вважатимуться переможцями та отримають фінансування.

Для участі у конкурсі учасник повинен надати заявку, яку можна знайти за цим посиланням : (https://aph.org.ua/uk/tendery/programni-konkursy/ ) потрібно обрати Відкритий конкурс на отримання міні-грантів «Підтримка ініціатив спільнот у вирішенні проблем, пов’язаних з підготовкою до зимового періоду»

 • заповненої форми заявки (додається у посиланні на сайті);
 • заповненої форми бюджету заявки (додається у посиланні на сайті);
 • будь-яких інших документів, що можуть бути корисними у прийнятті рішення (наприклад, фото, відео-матеріали, посилання на соціальні мережі тощо).

Конкурсна комісія Альянсу може на власний розсуд визначати інші документи, необхідні для обґрунтування заявки, та запросити їх у ініціативної групи спільноти на будь-якому етапі конкурсу.

Увага! Фінансуванню підлягають тільки прямі витрати, пов’язані з вирішенням проблеми чи реалізацією ініціативи/проєкту.  Фінансуванню не підлягають витрати з оплати праці персоналу та адміністративні витрати організації, яка подає заявку. Банківські витрати, пов’язані з оплатою придбання товарів та послуг згідно кошторису заявки, можуть бути включені в бюджет проєкту для фінансування.

Заявки на конкурс мають бути подані в електронному вигляді на адресу chuemovas@aph.org.ua  до 23:59 26 жовтня 2022 року з зазначенням теми листа: «Заявка на конкурс Підтримка ініціатив спільнот від __________».

Будь-які питання стосовно конкурсу чи підготовки заявки можуть бути надіслані на електронну адресу chuemovas@aph.org.ua  з зазначенням теми листа «Питання щодо конкурсу».

Орієнтовні терміни проведення конкурсу та реалізації проєкту:

 • до 10.2022 – кінцевий термін для подачі заявок;
 • до 11.2022 – розгляд заявок і оголошення результатів;
 • до 12.2022 – кінцевий термін для завершення реалізації проєктів ініціативних груп спільнот;
 • до 01.2023 – кінцевий термін для подання звітності ініціативних груп спільнот.

Увага!

 • Заявки, що надійдуть після зазначеного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.
 • Цільова благодійна допомога не надається У рамках цього проєкту цільова благодійна допомога не надається прибутковим юридичним особам, політичним партіям, урядовим інституціям.
 • Заявки, що спрямовані на придбання та видачу гуманітарних продуктових, гігієнічних або інших пакетів, не розглядатимуться.
 • Перевага буде надаватися заявкам, що спрямовані на нагальні гуманітарні потреби громад для підготовки до зимового періоду, в тому числі заявкам, які міститимуть інноваційні підходи та технології, а також заявкам, згідно яких допомога та вигода в рамках цільової благодійної допомоги буде для багатьох представників спільноти та/чи мешканців сіл, селищ, міст тощо.
 • Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються.
 • Про результати конкурсу буде повідомлено електронною поштою всіх учасників конкурсу.
 • Остаточне рішення Конкурсної комісії перегляду не підлягає.

ВАЖЛИВО: Якщо Ваша заявка не буде обрана переможцем в поточному конкурсі, Ваша ініціативна група має можливість попрацювати над помилками разом з представниками Альянсу, та в майбутньому надати нову заявку на інші відбори.

БАЖАЄМО УСПІХУ!

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією