Верховний суд Непалу зобов’язав уряд розглянути питання про шлюбну рівність

Верховний суд Непалу ухвалив історичне рішення на користь шлюбної рівноправності. Постанова суду зобов’язує уряд визнати шлюб громадянина Непалу та його іноземного чоловіка.

Адхіп Похрел, громадянин Непалу, і Тобіас Фольц, громадянин Німеччини, уклали законний шлюб у Німеччині 2018 року. З метою переїзду в Непал чоловіки подали заяву на отримання нетуристичної візи для Фольца в липні 2022 року. Влада Непалу відхилила запит, пославшись на те, що в анкеті на отримання візи були слова “чоловік” і “дружина”.

Пара звернулася з позовом до Верховного суду Непалу, який постановив таке:

“Якщо іноземець, який стверджує, що перебуває у шлюбі з громадянином Непалу, пред’являє свідоцтво про реєстрацію шлюбу, а громадянин Непалу підтверджує, що перебуває у шлюбі, уряд має вивчити можливість визнання одностатевих відносин. Ми стверджуємо, що це невід’ємне право дорослої людини – вступати в статевий зв’язок з іншою дорослою людиною за її вільної згоди і відповідно до її волі”.

Верховний суд також рекомендував прибрати із закону згадку про те, що шлюб може укладатися тільки між чоловіком і жінкою.

Непал досі не визнає одностатеві шлюби або цивільні союзи. У 2011 і 2012 роках, коли в країні відбувалися політичні зміни, було зроблено спробу додати до нової конституції формулювання, що враховують інтереси ЛГБТ. Однак навесні 2012 року переговори між політичними фракціями провалилися, і розробка нової конституції була відкладена до проведення нових виборів. Конституція була схвалена Установчими зборами 2015 року. Хоча вона включає кілька положень, що стосуються прав ЛГБТ, вона не зачіпає питання одностатевих шлюбів.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією