Верховний суд Маврикія декриміналізував одностатеві стосунки

Верховний суд Маврикія декриміналізував одностатеві стосунки, заявивши, що заборона відображає цінності колоніальної епохи, а не корінних жителів.

Британські колонізатори вперше криміналізували “содомію” в 1898 році, але в останні роки закон не застосовувався.

Гей, який подав позов, сказав, що “тепер він вільний любити кого завгодно без страху”.

Постанова суду з’явилася на тлі зростання гомофобії та посилення антигейських законів у деяких африканських державах.

Зокрема, президент Уганди Йовері Мусевені підписав у травні суперечливий закон проти гомосексуальності, який передбачає смертну кару за “гомосексуальність при обтяжуючих обставинах”, що включає в себе секс з дітьми або зґвалтування.

Багато людей в Уганді та інших африканських країнах стверджують, що гомосексуальність є “неафриканською” і суперечить їхнім релігійним переконанням.

Справу у Маврикії порушив Абдул Рідван Фіраас Ах Сік, який стверджував, що “злочин содомії” порушує його основні права, включаючи право на свободу.

Верховний суд заявив, що закон “не відображає жодних корінних маврикійських цінностей, а був успадкований як частина нашої колоніальної історії від Британії“.

Він “не був вираженням внутрішньої демократичної волі, але, звичайно, був нав’язаний Маврикію та іншим колоніям британським правлінням“, – додали судді.

Це рішення означає, що людей більше не можуть заарештовувати за гомосексуальні стосунки, але парламент повинен буде скасувати закон, щоб зробити його законним.

У судових документах держава стверджувала, що вона не є “нечутливою” до проблем ЛГБТ-спільноти, але кримінальний кодекс може бути змінений парламентом лише тоді, коли в суспільстві виникнуть “сприятливі” умови.

Маврикій здобув незалежність у 1968 році, але зберігла заборону на гомосексуальні стосунки.

Релігійні групи рішуче виступили проти її скасування.

Абдул Рідван Фіраас Ах Сік сказав, що це рішення допоможе майбутнім поколінням у Маврикії “повністю і вільно приймати свою сексуальність без страху бути заарештованими“.

Human Dignity Trust (HDT) заявили, що це рішення “нарешті зруйнує” більш ніж столітню “санкціоновану державою стигму проти ЛГБТ на Маврикії“.

Він додав, що це рішення є сигналом для африканських країн, які все ще криміналізують одностатеві стосунки, щоб вони скасували свої закони.

Закон Маврикія передбачає тюремне ув’язнення терміном до п’яти років за гомосексуальні стосунки, але “на практиці він, як видається, значною мірою застарів”, – йдеться на сайті HDT.

У світі існує 64 країни, які мають закони, що криміналізують гомосексуальність, і майже половина з них знаходиться в Африці.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією