Верховний суд Індії почав розгляд питання про легалізацію в цій країні одностатевих шлюбів

Про це сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” на своїй сторінці у Facebook.

На першому етапі процесу, суд об’єднав подані до нього позови двох одностатевих пар з аналогічними справами, які вже розглядалися у вищих судах двох індійських штатів, щоб винести єдине рішення, яке врегулює це питання на загальнодержавному рівні. Суд також дозволив приєднатися до процесу всім бажаючим, чиї скарги будуть отримані до 13 березня цього року, та дав центральному уряду час до 15 лютого, щоби представити свою позицію по справі.

Очікується, що індійський уряд, який зараз контролюють консервативні індуїстські націоналісти, буде заперечувати проти визнання одностатевих шлюбів, але прогнозувати остаточний вердикт Верховного суду найбільшої демократії світу неможливо — уряд Індії так само заперечував і проти декриміналізації одностатевого сексу, однак у вересні 2018 року Верховний суд скасував відповідні положення Кримінального кодексу країни, які зберігали цю заборону часів вікторіанської епохи.

Останні роки в Індії набирає сили широка громадянська кампанія на захист прав ЛГБТ людей — зокрема, і в питаннях сімейної та шлюбної рівності. Позови, які тепер будуть розглянуті Верховним судом, стосуються не тільки визнання шлюбів між людьми однієї статі, але так само і їхніх батьківських прав щодо дітей, яких вони спільно виховують. Якщо суд задовільнить прохання позивачів, то це разом змінить ситуацію щодо визнання одностатевих шлюбів не тільки у вже фактично найбільшій країні світу, але й на глобальному рівні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією