Вчені попереджають: застосування тенофовіру може погіршити стан нирок при ВІЛ

Згідно з нещодавно опублікованим дослідженням у журналі PLoS One, прийом тенофовіру в поєднанні з емтрицитабіном (FTC/TDF) – “Трувада” – у ВІЛ-позитивних пацієнтів може посилювати ризик розвитку ниркової недостатності. Дослідження провели австралійські вчені.

Понад 7 000 осіб із 52 клінік по всій Австралії стали учасниками дослідження, що тривало протягом 2009-2019 років. У 75% з них ВІЛ-статус був негативним, вони приймали антиретровірусну терапію (АРТ) на основі тенофовіру. У решти 25% було діагностовано позитивний ВІЛ-статус.

У результаті, у 0,7% пацієнтів із негативним ВІЛ-статусом і у 4% пацієнтів із позитивним ВІЛ-статусом за три роки спостереження розвинулася ниркова недостатність. “Різниця в результатах збереглася після поправки на вік і вихідну функцію нирок”, – зазначає дослідження.

Приймаючи результати дослідження, варто враховувати, що в Австралії активно ведеться боротьба з гепатитами В і С, що може впливати на здоров’я нирок. В інструкції до препарату тенофовір зазначено, що його прийом може спричиняти проблеми з нирками, включно з нирковою недостатністю. Тому важливим є регулярне спостереження за функцією нирок у пацієнтів, які приймають цей препарат.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією