Ватикан рухається у бік перегляду політики щодо ЛГБТ+

Католицька церква випустила черговий документ із згадкою ЛГБТ+ спільноти.

У документі з’явиться розуміння того, що відгуку церкви і руху назустріч чекає величезна кількість віруючих, серед яких – ЛГБТ+ парафіяни та жінки, які розраховують на більше включення в життя церкви.

Новий документ, опублікований напередодні, фіксує той момент, що церква обізнана про деякі застарілі уявлення та готова обговорювати питання значної ролі жінок та представників ЛГБТ+ у її діяльності.

Документ торкається кількох тем, у тому числі – висвячення жінок, гомосексуальність, шлюби священиків, сексизм та жорстоке поводження зі священнослужителями, повідомляє “Advocate” з посиланням на National Catholic Reporter.

За пап Іоанна Павла II і Бенедикта XVI проста згадка подібних тем могла викликати скандал серед католиків. Часи змінилися за папи Франциска, який почав говорити про сексуальність та інші болючі для церкви теми.

“Серед тих, хто просить про більш змістовний діалог і доброзичливий прийом, ми також бачимо тих, хто з різних причин відчуває напруженість між приналежністю до церкви і особистими відносинами: повторно одружених, батьків-одинаків, людей, які живуть у полігамному шлюбі, представника ЛГБТ+ і так далі, – йдеться у документі.

Люди хочуть, щоб церква була притулком для поранених та зламаних, а не організацією для скоєних, йдеться у доповіді католиків США, яка також була включена до документа. Згідно з ним, церква повинна йти поруч із парафіянами, а не засуджувати їх, керуючи ними.

Раніше Папа Франциск вкотре зустрівся із трансгендерами у Ватикані.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією