В уряді Латвії винесли на розгляд проєкт закону щодо реєстрованих партнерств

В уряді Латвії почали розгляд законопроєкту про зареєстровані партнерства. Цей закон має стати альтернативою захисту тих взаємних прав та обов’язків одностатевих пар, які передбачено й для подружжя в шлюбі.

Про це пише “Європейська правда” з посиланням на Delfi, передає Zmina.

Так, міністерство юстиції винесло на розгляд юридичного комітету сейму законопроєкт щодо запровадження інституту партнерства.

Це відбулося після того, як Конституційний суд ухвалив рішення про те, що держава, згідно з основним законом, має гарантувати можливість юридичного, економічного та соціального захисту близьких стосунків між людьми.

Проєкт передбачає, що двоє повнолітніх осіб будь-якої статі матимуть можливість зареєструвати партнерство. Але існуватимуть і певні обмеження, приміром партнерства не зможуть укладати близькі родичі.

Зрештою зареєстровані партнери отримають:

  • можливість ухвалювати рішення, пов’язані з лікуванням другого з них, коли людина в стані, в якому не може самостійно подбати про себе чи ухвалити рішення;
  • податкові пільги в разі взаємних подарунків чи позик;
  • низку соціальних гарантій (наприклад, право отримати не виплачену партнеру пенсію після його смерті).

До зареєстрованих партнерів осіб, які є важливими держслужбовцями, застосовуватимуться такі самі правила щодо конфлікту інтересів, які передбачено для родичів.

У мін’юсті планують, що зміни до законодавства набудуть чинності з 1 липня 2024 року.

Нагадаємо, що в липні цього року президентом Латвії став відкритий гей – Едгарс Рінкевичс, який багато років був міністром закордонних справ Латвії. Він склав присягу президента країни, офіційно заступивши на цю посаду на наступні чотири роки.

В інавгураційній промові Рінкевичс пообіцяв, що виступатиме за “сучасну й сильну Латвію, за справедливу і чесну Латвію, за добробут людей, за інклюзивне і шанобливе суспільство”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією