В одностатевих шлюбах менше стресу, стверджують вчені

Згідно з новим дослідженням, одностатеві подружні пари справляються зі стресом краще, ніж різностатеві.

Такого висновку дійшли автори дослідження з Техаського університету в Остіні, результати якого опубліковані в Journal of Social and Personal Relationships.

Підсумки дослідження свідчать, що, незважаючи на те, що стрес поширений у всіх типах шлюбів, одностатеві пари краще справляються з ним разом.

Аналізуючи відповіді 419 пар, дослідники виявили, що одностатеві подружжя були більш позитивні і схильні до співпраці у подоланні стресу порівняно з різностатевим подружжям.

За словами дослідників, відмінності виникають із зв’язку між статтю та стратегіями виживання. Наприклад, жінки, які вийшли заміж за чоловіків, говорили, що їх подружжя більш амбівалентне і вороже реагує на стрес порівняно з жінками, які перебувають у шлюбі з жінками.

За словами автора дослідження, його підсумки “показують, що, незважаючи на деякі гендерні відмінності в зусиллях подолання труднощів, вплив підтримуючого та спільного подолання, а також негативного подолання якості шлюбу однаково для всіх пар“.

Автори дослідження вважають, що оскільки одностатеві пари, як чоловіки, так і жінки, краще справлялися зі стресом, ключем до їх діадного (що має відношення до двох) подолання є їх здатність працювати разом, щоб справлятися зі стресом, використовуючи їх схожість у реакціях на стрес та загальні гендерні особливості.

Спільне подолання стресу може бути навіть більш важливим для одностатевих пар, які мають менше шансів отримати сімейну та інституційну підтримку, якщо порівнювати з гетеросексуальними парами.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією