В Індії заарештували трансґендерних жінок і “змусили зізнатися” у скоєнні злочину

Арешт групи транс*жінок в Індії, звинувачених у тому, що вони видавали себе за трансгендерів, викликав критику з боку ЛГБТК+ активістів.

Щонайменше 19 транс*жінок були заарештовані за звинуваченням у здирництві та жебрацтві в південному місті Хайдарабад, повідомила журналістам заступник комісара поліції Чандана Діпті.

За словами Діпті, поліція заарештувала групу у зв’язку зі здирництвом, в якому брали участь жінки, що “прикидалися трансгендерами [для вимагання грошей]”.

Вона також стверджує, що поліція “підозрює” двох з 19 жінок у трансгендерності, оскільки вони обидві зробили перенесли гендерно-підтверджуючі операції..

“Решта зізналися, що вони чоловіки. Вони переодягалися в жінок, щоб люди повірили, що вони трансгендери. Таким чином вони вимагали [гроші у людей]”, – каже Діпті.

Однак Сімран, ЛГБТК+ активістка і трансгендерна жінка, яка працює над звільненням групи, стверджує, що їх змусили зізнатися.

“Коли я зустріла [заарештованих] у відділку поліції, вони розповіли мені, що співробітники поліції сильно їх переслідували, ображали і знущалися над ними, а потім змусили їх переодягнутися в чоловічий одяг”, – сказала вона.

Звинувачення викликали бурхливу реакцію з боку індійської трансгендерної спільноти, яка історично була маргіналізована в країні.

“Медичний огляд”

Діпті опинилася в центрі уваги після того, як вона розповіла південноіндійському виданню The News Minute (TNM), що людей затримали для “медичного обстеження”, щоб визначити, чи є вони трансгендерами чи ні.

Вона визначає транс*людей як осіб з “біологічними деформаціями”, які мають “не повністю розвинені [статеві] органи” і “схильність одягатися як жінки”.

Активісти шоковані її коментарями, які, на їхню думку, свідчать про брак розуміння серед співробітників поліції і підкреслюють відсутність підготовки з питань делікатного ставлення, яку отримують офіцери в Індії.

Активістка руху за права транс*персон Міра Сангамітра розповіла TNM, що офіцер явно переплутала транс*людей з інтерсекс-людьми, сказавши

“Це дві дуже різні категорії. Деякі транс-люди можуть бути інтерсекс-людьми і навпаки.

Але не всі інтерсекс люди є трансгендерними, так само як і не всі транс-люди є інтерсексами.

Багато транс*людей продовжують мати статеві органи, які були там від народження. Це жодним чином не робить їх менш трансгендерними. Ваші геніталії відрізняються від того, до якого гендеру ви себе відносите”.

Згідно з індексом прав ЛГБТК+ Equaldex, який розробляється спільнотою, Індія посідає 42 місце з 197 країн за рівнем дотримання прав ЛГБТК+.

Хоча суспільне сприйняття квір-людей в Індії значно покращилося за останні кілька років, ЛГБТК+ все ще стикаються з соціальними та правовими обмеженнями.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією