В Австрії викрили ісламістів, які планували напад на ЛГБТ прайд

Управління державного захисту та розвідки (DSN) Австрії запобігло нападу молодих симпатиків “Ісламської держави” на учасників Віденського веселкового параду, який пройшов у суботу в австрійській столиці за участі тисяч представників ЛГБТ-спільноти.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті МВС Австрії.

“Завдяки успішному і своєчасному втручанню нам вдалося ліквідувати небезпечний для Віденського прайду момент і забезпечити безпеку всіх учасників”, – заявив директор DSN Омар Хайяві-Пірхнер.

Під час розслідування діяльності терористичної мережі австрійській спецслужбі стало відомо про трьох осіб у Відні та Нижній Австрії, які були запідозрені у плануванні нападу у Відні. Підозрювані – 14-річний, 17-річний та 20-річний громадяни Австрії.

“Вони симпатизували в Інтернеті “Ісламській державі” та поширювали екстремістський контент. У цьому контексті “веселковий парад” потрапив у поле зору підозрюваних як потенційна ціль для нападу”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронцями було проведено обшуки та взято під варту усіх трьох підозрюваних. Під час обшуків у місцях їх проживання було вилучено різні носії інформації, а також заборонену зброю, таку як кастети, холодну, а також газову зброю. Наразі триває експертиза електронних носіїв інформації.

Як повідомляє АРА, серед затриманих громадян Австрії 14-річний підліток, який має чеченське походження, двоє інших – вихідці з Боснії.

Як відомо, у суботу у столиці Австрії пройшов 27-й “Віденський веселковий парад”, участь у якому, згідно з організаторами, взяли близько 300 тис. осіб.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією