Уперше: релігійна рада Тель-Авіва виділила фінансування ЛГБТ-організації

Релігійна рада Тель-Авіва надала грант організації ортодоксальних лесбійок “Бат-Коль”, щоб допомогти фінансувати спеціальну програму, яку вона проводитиме в ортодоксальній синагозі “Яхад” у центрі Тель-Авіва, що активно працює з ЛГБТ-спільнотою.

Рабин Ельдад Мізрахі, голова релігійної ради в Тель-Авіві, сказав, що, присуджуючи грант, “ми не націлювалися на конкретні типи організацій або секторів. Фінансування було відкрите для будь-якої організації, яка відповідала нашим критеріям і пропонувала програму, пов’язану з Торою, в ортодоксальній синагозі“.

“Бат-Коль” була заснована 2005 року групою лесбійок у Тель-Авіві. Засновницею організації була Ебігейл Спербер, режисерка-документалістка і членкиня релігійної ради Тель-Авіва-Яффо. Призначена кілька років тому, вона є першою і єдиною лесбійкою, яка засідає в релігійній раді в Ізраїлі. Однак вона не входила до складу комітету, який присуджував грант.

Згідно з сайтом “Бат Коль”, організація налічує понад 500 членів “віком від 19 до 60 плюс”.

Синагога “Яхад”, у якій немає власного рабина, була створена майже 15 років тому і є однією з найбільш швидкозростаючих конгрегацій у Тель-Авіві. Серед ортодоксальних громад Ізраїлю вона вважається найбільш доброзичливою до ЛГБТ-спільноти. Крім того, “Яхад” пропонує жінкам активнішу роль у службах, ніж багато інших ортодоксальних синагог.

В Ізраїлі існує понад 130 релігійних рад, і хоча вони зобов’язані мати щонайменше 30 відсотків жінок, більшість із них не виконують цей мінімальний стандарт. У Тель-Авіві, однак, п’ять з 11 членів ради – жінки. Тель-Авів широко відомий як ліберальна і ґей-столиця Ізраїлю.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією