Ультраконсервативний проросійський рух ALT-Infо за сприяння проросійського уряду Грузії зірвали проведення щорічного Тбілісі Прайду

Про це повідомляє Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

У суботу, 8 липня, вороги ЛГБТК людей у Грузії — ультраконсервативний проросійський рух ALT-Infо за сприяння проросійського уряду цієї країни — зірвали проведення щорічного Тбілісі Прайду. Імітуючи виконання свого обов’язку із захисту масових публічних заходів від насильства (все ж таки давали обіцянки міжнародним організаціям і західним партнерам Грузії), влада надіслала поліцейських для охорони фестивалю, але абсолютно неспоряджених для такого завдання і в недостатній кількості — не порівняти з тим, як охороняється, наприклад, Марш Рівності у Києві. Поліція реагувала на агресивний чорний натовп вкрай пасивно.

Погромники майже безперешкодно вдерлися на територію, де мав пройти ЛГБТ фестиваль, потрощили сцену та устаткування. Учасники фестивалю не постраждали, оскільки, розуміючи, що відбувається, його організатори попередили їх не приїжджати та самі евакуювалися з місця подій.

Грузинська православна церква – проросійська так само, як і уряд – яка, власне, й розпалює у країні ненависть до ЛГБТК людей, виступила з лицемірною заявою, позірно відмежувавшися від насильства, але знову засудивши не нападників, а жертв. Як завжди, серед нападників не бракувало хрестів, ікон і священників. Консервативне православ’я остаточно перетворилося на релігію ненависті та насильства.

Із сумом доводиться констатувати, що в Грузію прийшов і зміцнюється Русскій мір — не тільки шляхом окупації частини території, але й, головне, шляхом окупації душ своєю ідеологією нетерпимості. Ставлення до ЛГБТК зараз є пробним каменем, який перевіряє, на якому боці вже цілком реальної фізичної та духовної війни Русского міра з Вільним світом знаходиться певне суспільство. Навіть найбільш консервативні правопопулістські уряди західних країн забезпечують мінімально прийнятний рівень захисту своїх громадян від насильства та дискримінації — зокрема, численні ЛГБТК прайди в нашій сусідці Польщі відбуваються практично без жодних проблем.

Грузинська влада в цій війні обрала бік російського агресора і окупанта.

Вочевидь, про перспективи європейської інтеграції Тбілісі вже не йдеться.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією