Уганду вигнали з AGOA через анти-ЛГБТ закон

Сполучені Штати Америки призупинили торгівлю з Угандою – разом з Нігером, Габоном і Центральноафриканською Республікою – в рамках Акту про африканське зростання і можливості (AGOA).

У своєму повідомленні Конгресу про призупинення членства Уганди президент Байден написав, що ця країна вчинила “грубе порушення міжнародно визнаних прав людини” і тому більше не має права брати участь у програмі, як зазначено в розділі 104(3) закону AGOA.

Грубим порушенням, про яке йдеться, є прийняття парламентом Уганди на початку цього року закону, який передбачає покарання за одностатеві та трансгендерні стосунки аж до довічного ув’язнення.

У 2022 році угандійські експортери продали до США через AGOA товарів на суму 12,3 мільйона доларів США. Це становило лише 0,0055 відсотка експорту країни, який того року оцінювався у 2,22 мільярда доларів США. Тому призупинення навряд чи зменшить загальні експортні перспективи Уганди. І Сполучені Штати знають це. Але вони все одно пішли на призупинення членства країни.

У розмові з The New York Times Сьюзан Мухвезі, торговельний радник президента Уганди Мусевені, охарактеризувала саме призупинення як порушення прав людини, оскільки воно вплине на засоби до існування трейдерів, які звикли покладатися на цю схему, не змінюючи при цьому суверенної законодавчої траєкторії Уганди.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією