Учені впроваджують новий метод боротьби з ІПСШ

Нові дослідження показали, що низька доза антибіотика Доксицикліну може мати значний ефект на зниження розповсюдження ІПСШ (інфекціі, що передаються статевим шляхом), серед геїв, бісексуальних чоловіків і трансгендерних жінок.

За останніми даними, рівень інфекцій, що передаються статевим шляхом, продовжує стрімко зростати в Сполучених Штатах, змушуючи лікарів звернути увагу на широке використання антибіотиків як профілактичного засобу проти хламідіозу, гонореї та сифілісу серед вразливої групи населення.

Один із препаратів, учасників дослідження – доксициклін, відомий своїми бактерицидними властивостями в лікуванні ІПСШ. Однак, останні стадії досліджень довели, що дозування в розмірі 200 мг може бути ефективним у профілактиці цих інфекцій у геїв, бісексуальних чоловіків і трансгендерних жінок, якщо приймати препарат протягом 72 годин після незахищеного статевого акту.

Новий підхід, що отримав назву “doxyPEP”, розглядається як революційна концепція, і зацікавив Центри США з контролю і профілактики захворювань, які очікують швидкої публікації для обговорення з громадськістю. Це дасть змогу медичним працівникам ефективно використовувати профілактичне лікування, визначати необхідне дозування і найбільш підходящих кандидатів для цього методу.

“Число захворювань на сифіліс перебуває на найвищому рівні за останні 50 років. Ми потребуємо нових інструментів для боротьби з ІПСШ,” – наголошує доктор Джонатан Мермін, директор Національного центру CDC з профілактики ВІЛ, вірусних гепатитів, ЗПСШ і туберкульозу, у своєму електронному листі.

У нещодавньому дослідженні було виявлено, що схема прийому doxyPEP на 65% ефективна в зниженні захворюваності на гонорею, хламідіоз і сифіліс.

Близько 500 чоловіків, які мають статеві контакти з чоловіками, і трансґендерних жінок були включені в дослідження з серпня 2020 року по травень 2022 року. Дослідження, опубліковане у квітні в Медичному журналі Нової Англії, проводили в клініках Сан-Франциско і Сіетла.

“Це не нова концепція постконтактної профілактики. Ми використовуємо її для низки інших інфекційних захворювань, таких як хвороба Лайма. Якщо когось вкусив кліщ і є побоювання, що він міг заразитися хворобою Лайма, йому можна дати одну дозу доксицикліну”, – сказала докторка Енні Люткемейер, професорка інфекційних захворювань у лікарні загального профілю в Сан-Франциско.

“Це спосіб запобігти повномасштабній інфекції”, – зазначила Енні. “Ми знаємо, що деякі групи чоловіків, які мають статеві контакти з чоловіками, справді непропорційно сильно страждають від інфекцій, що передаються статевим шляхом”.

Серед учасників дослідження, які живуть без ВІЛ, бактеріальну ІПСШ було діагностовано приблизно у 10,7% щоквартальних відвідувань клінік у групі, що дотримується прийому за схемою doxyPEP, порівняно з 31,9% відвідувань у групі стандартної допомоги.

Серед учасників, які живуть із ВІЛ, бактеріальну ІПСШ було діагностовано приблизно в 11,8% щоквартальних відвідувань клінік у групі, яка дотримується схеми прийому doxyPEP, порівняно з 30,5% відвідувань у групі стандартної допомоги.

Наприкінці дослідження виявили, що щокварталу, або приблизно кожні три місяці, комбінована захворюваність на гонорею, хламідіоз і сифіліс була нижчою на дві третини серед тих, хто використовував схему doxyPEP протягом 72 годин після статевого акту без презерватива, ніж у пацієнтів зі стандартним доглядом.

“Все ще залишається багато прогалин у профілактиці та лікуванні ІПСШ, які необхідно заповнити. Необхідні подальші дослідження та інвестиції для відкриття нових способів і повного впровадження рішень з тестування, профілактики та лікування для всіх, хто постраждав від ІПСШ”, – сказав доктор Сунір Чандер, один з учасників дослідження.

“У профілактиці ІПСШ ми покладаємося на інструменти, яким десятиліття, а іноді й століття. Цього нового втручання недостатньо, але воно вселяє надію на те, що ми, нарешті, зможемо повернути назад епідемію ІПСШ по всьому світу”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією