У Вільнюсі пройшов масштабний марш на підтримку ЛГБТК+: фоторепортаж

8 червня у Вільнюсі пройшов марш на підтримку ЛГБТК+ спільноти «За рівність». Учасники «Прайду» пройшли через проспект Гедиміна до Вінгіс-парку, де виступили дрег-артисти з Великої Британії, Бельгії, Франції, Канади та Швейцарії, а також представник Литви на «Євробаченні-2024» Сильвестр Белт.

“Ми створимо свято, щоб висловити протест проти всього негативного. Ми не можемо ввергнути себе в якусь постійну жалість до себе або депресію”, – сказала в інтерв’ю LRT.lt Егле Кукторайте, керівниця відділу комунікацій організації LGL, що займається правами ЛГБТ.

За словами Егле, марш і фестиваль «Прайд» допомагають прискорювати зміни в суспільстві в бік об’єднання ЛГБТК+ спільноти. Також організатори кажуть, що цього року марш зібрав рекордну кількість людей, – близько 20 тис осіб.

Традиційно на «Прайді» було багато поліції. Цього дня вони охороняють учасників маршу від недоброзичливців, які виступають за “традиційні цінності”. Вони юрмляться в кількох місцях із плакатами. Серед них також місцеві черниці, які виступають проти ЛГБТК+.

Біля однієї з таких груп стався інцидент. Хлопець з ЛГБТК+-спільноти кривлявся біля плакатів у традиційної групи. Один з її прихильників забрав у нього прапор, після чого хлопець спробував його відібрати. Чоловік розлютився і вдарив хлопця по обличчю – почалася бійка. Хлопець повалив чоловіка на землю, після чого його відтягнули. Прапор він забрав. Коли конфлікт перейшов у словесну версію і знову затівалася бійка, хтось розпилив перцевий балончик, і конфлікт закінчився.

Фото: Антон Турков

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар