У Тбілісі на акції проти ЛГБТ під посольством ЄС затримали близько десятка осіб

У Тбілісі крайні праві активісти прийшли під посольство ЄС, вимагаючи не допустити проведення Маршу рівності та “припинити пропаганду ЛГБТ”, близько 10 осіб затримали.

Про це повідомляє “Новости-Грузия”, пише “Європейська правда”.

На мітинг прийшли близько двох десятків людей з правих угрупувань, які позиціонують себе як захисники традиційних цінностей. Активісти принесли плакати з образливими написами на адресу західних послів, вимагаючи “припинити ЛГБТ пропаганду” і “втручання ООН та ЄС у внутрішні справи Грузії”, та заявили, що “зроблять усе можливе”, щоб зірвати заходи ЛГБТ-тижня. Також перед посольством спалили веселковий прапор.

Акція переросла у сутички з поліцією та затримання. Наскільки відомо, серед затриманих – лідери руху “Моральність” Гурам та Александр Палаванішвілі.

Tbilisi Pride анонсувала Прайд-тиждень на 28 червня – 2 липня, але повідомила, що відмовляється від проведення ходи через відсутність гарантій безпеки. Інші заходи будуть проходити на приватній території.

Ультраправа організація Alt-Info заявила, що готова вивести тисячі активістів, аби не допустити ніяких відкритих заходів ЛГБТ-спільноти.

Нагадаємо, минулого року під час акцій проти ЛГБТ-прайду у Тбілісі постраждали 53 представники ЗМІ, а побитий оператор Лексо Лашкарава невдовзі помер.

Ці події додатково загострили ситуацію всередині країни та негативно вплинули на відносини Грузії з ЄС.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією