У Таллінні пройде новий фестиваль ЛГБТК+ культури: обговорять теми, які зазвичай замовчуються

З 30 листопада по 3 грудня 2023 року в Таллінні пройде новий фестиваль ЛГБТК+ культури Q-Space. Крім показу нових і гучних фільмів, фестиваль проведе дискусії на теми, які рідко порушуються в публічному просторі Естонії.

Естонські школи – безпечний простір для квір-людей?

Згідно з дослідженнями Естонської ЛГБТ-Асоціації, школа не є безпечною для учнів і вчителів із квір-спільноти: більше половини зазнає психологічного насильства, а дехто – фізичного, особливо складно трансгендерним людям. ЛГБТ-Асоціація зібрала досвід з розповідями реальних людей, на виставці.

Детальніше про результати дослідження ми дізнаємося від Ееви Копліметс, яка візьме участь у дискусії після фільму “Сумна Джин”. Цей фільм отримав безліч призів на міжнародних кінофестивалях, а також призи глядацьких симпатій на ЛГБТ-кінофестивалі Festheart у Тарту та Раквері.

Також у дискусії візьмуть участь безпосередні учасники навчального процесу – школярі Андрес Ліівасте, Богдана Крючкова та вчитель Отт Майдре.

2.12.2023, субота, 17.45, кінотеатру Артіс

Батьківство трансгендерних людей. Чи є прийняття в сім’ях?

Показ документального фільму британської режисерки Джині Фінлей “Морський коник” стане естонською прем’єрою цього фільму. Головний герой фільму Фредді – трансгендерний чоловік, який мріє стати батьком і народити дитину.

Суспільні уявлення про те, що таке мужність, сім’я, хто і як може народити дитину, прийняття трансґендерних людей у сім’ях і що має змінитися в суспільстві – все це ми обговоримо після фільму на дискусії з головним героєм фільму Фредді МакКоннеллом, а також із трансґендерними людьми та їхніми близькими.

1.12.2023 (п’ятниця), 19.25, кінотеатр Артіс

Перша збірка квір-коміксів How Much Queer Work естонською мовою та фільм “Райдужні лінії”

Q-Space зібрав і переклав естонською мовою антологію квір-коміксів How Much Queer Work, що розповідають про досвід квір-людей із різних країн: США, Фінляндії, Німеччини та росії. Перед презентацією цієї збірки коміксів відбудеться показ документального фільму Вівіан Клейман “Райдужні лінії”. У цьому яскравому і динамічному фільмі культові коміксист_ки, такі як Елісон Бекдел, Говард Круз, Дженніфер Кемпер, розповідають про те, як вони починали малювати комікси і як дійшли до приголомшливого успіху, адже нині жанр квір-коміксів став популярним у всьому світі. Коміксист_ки, які стали живими легендами, поспілкуються з аудиторією Q-Space за модерації художниці Аве Таавет.

3.12.2023 (неділя), 16.00, кінотеатр Артіс

Розклад усіх показів можна подивитись тут.

Квитки в кіно можна придбати на сайті кінотеатру Artis.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією