У США можуть запровадити покарання для бібліотекарів, які видаватимуть дітям книжки про статеве виховання та ЛГБТ

Нижня палата парламенту американського штату Західна Вірджинія ухвалила законопроєкт, який запроваджує покарання для бібліотекарів, якщо ті поширюватимуть серед неповнолітніх книжки з матеріалами, які в документі назвали «непристойними».

Про це пише ABC, передає Громадське.

Так, згідно із законопроєктом, «непристойними» називатимуть книжки, які, за оцінкою «середньостатистичної» людини «апелюватимуть до непристойного інтересу, матимуть на меті апелювати до нього або потуратимуть йому».

Бібліотекарів або музейників, які порушуватимуть обмеження на демонстрацію або поширення «непристойних» книжок, будуть притягувати до кримінальної відповідальності. За це їм призначатимуть штраф на суму до 25 тисяч доларів або 5 років у виправній колонії.

В Американській бібліотечній асоціації (ALA) заявили, що звинувачення в «непристойності» здебільшого стосуватимуться книжок про ЛГБТК+ спільноту, статеве виховання, расову належність та політику. Крім того, критики проєкту закону кажуть, що він дасть змогу висувати звинувачення проти бібліотекарів за книги, які не є порнографічними, але містять сексуальний контент, зокрема класичну літературу.

Водночас прихильники законопроєкту вважають, що він захистить дітей, але не запроваджуватиме цензуру на книжки, бо їх можна буде купувати самостійно.

«Цей законопроєкт забороняє доступ до непристойних і порнографічних матеріалів, [а також] матеріалів відверто сексуального характеру для дітей у громадських місцях, які фінансують платники податків», — сказав один із депутатів Палати делегатів штату.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар