У Румунії пройшов ЛГБТ-прайд

Захід пройшов у столиці країни під гаслом “Видиме кохання. Видимі сім’ї”.

Минулими вихідними в Бухаресті пройшов ЛГБТК-прайд, участь у якому взяли понад 25 тисяч осіб. Організацію заходу на себе взяла місцева асоціація “ACCEPT”.

Цього року учасники заходу зосередилися на темі сім’ї – вони говорили про право мати юридично визнану і захищену державою сім’ю, незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності партнерів. Наразі в Румунії не визнаються одностатеві шлюби.

“Ми відзначаємо любов і силу ЛГБТК-спільноти в Румунії”, – заявили організатори заходу.

При цьому в травні цього року Європейський суд із прав людини зобов’язав Румунію ухвалити закон, що визнає одностатеві шлюби. Асоціація “ACCEPT” назвала це рішення історичним і зажадала від парламенту та уряду країни змінити Цивільний кодекс і легалізувати одностатеві шлюби.

На заході в Бухаресті можна було помітити різні плакати, присвячені ЛГБТК-спільноті. Так, наприклад, деякі учасники тримали в руках плакати з написами: “Ні гомофобним і трансфобним законам у парламенті“, “Ви нам приниження, ми вам опір“, “У любові немає гендеру“.

При цьому місцева організація “Нові праві” одночасно з ЛГБТК-прайдом провела марш “за природну сім’ю, засновану на шлюбі між чоловіком і жінкою”. Таким чином вони протестували проти проведення ЛГБТК-прайдів у країні. Проте жодних сутичок не сталося – ЛГБТК-прайд благополучно завершився вечіркою в парку Ізвор.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією